Sandal ağacı verimleri nelerdir belleği kuvvetlendirmeye birebir!
Sağlık Yazıları

Sandal ağacı verimleri nelerdir belleği kuvvetlendirmeye birebir!

Sandal ağacı yağının verimleri nelerdir? Sandal ağacı yağı belleği kuvvetlendirir mi? Sandal ağacı yağı bedeni nasıl tesirler? Özellikle hafıza meselelerinden sıklıkla davacı olanlar için seçenek nebatsal çözüm olan sandal yağı hafıza problemlerinin önüne geçmek için oldukça tesirli bir yağdır. Yalnızca hafıza ile kalmayığ muhtelif sorunlarıda destekleyen sandal yağı ağacının verimleri saymakla bitmiyor. İşte birbirinden tesirli verimleri…

ZİHNİNİZİ BOŞALTMAYA DESTEKÇİ!

Günlük yaşamda insan zihni muhtelif faktörlerden dolayı bitkin düşmekte ve fluluk yaşamaktadır. Bunun giderilmesi ve dinginliğin sağlanması için nebatsal olarak kullanılan özlerin başında sandal ağacı yağı gelmektedir. Bu yağ kendine özgü kokusu ile zekada gevşeme sağlamaktadır. Bu emelle koku ya da tütsü biçiminde kullanılmaktadır.

Akılsal gevşeme özelliği sebebiyle sandal ağacı yağ meditasyon yapılırken önerilmektedir. Bu yağa müteveccih olarak 2006 senesinde yapılan çalışmaya göre sandal ağacı yağı beyinde bulunan bazı noktaları harekete geçirmekte, kullanan şahısların zekâ duruluğu sonucunda daha şuurlu davrandıkları gözlemlenmektedir.

Bundan dolayı dikkat ve sakinlik isteyen bir iş yapılacağı zaman sandal ağacı yağı kullanılması nasihat edilmektedir.

SAKİN KALMAK İÇİN…

Yoğun iş temposundan ya da buna eş sebeplerden dolayı yorulan ve sakinlik arayan şahıslar için sandal ağacı yağı eşsiz bir nimettir. Yapılan araştırmalara göre sandal ağacı yağı koklayan bireylerde gevşeme yaşandığı ortaya çıkarılmıştır. Bunun yanı gizeme cilt bu yağ ile ovulduğu takdirde de gevşeme yaşanmaktadır. Lavanta gibi miskinliğe yol açmayan sandal ağacı yağı gevşeme ve sakinlik isteyenler için oldukça idealdir. Kullanıldığı vakit süresince bu yağ sakin kalınmasına destekçi olmaktadır. Ancak kullanımda fazlaya kaçılmaması nasihat edilmektedir.

HAFİZA KUVVETLENDİRMEYE BİREBİR!

Pek çok insan daha güçlü belleğe sahip olmak istemekte ve bunun için muhtelif yöntemler sınamaktadır. Bunlar içerisinde en tesirli yöntem genellikle nebatsal içerikli olanlar olmaktadır. Özellikle sandal ağacı yağının hafıza çoğaldırıcı tesirinin bulunduğu belirtilmektedir.

Sandal ağacı yağı verimleri araştırıldığında bu yararlardan birinin beyni kuvvetlendirme tesiri olduğu görülmektedir.

Bunun önüne geçmek, daha kolay anımsamak için sandal ağacı yağı kullanımı nasihat edilmektedir. Böylece zekâ gelişimi ve belleğin çoğalması desteklenmiş olmaktadır.

BEDENDE SARKMA SORUNLARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN…

Günlük yaşam da pek çok insan kilo alıp verme ya da muhtelif sebeplerden dolayı sarkan teninin tekerrür sıkı hale gelmesini istemekte ve bunun için muhtelif yollar sınamaktadır. Bu mevzuda ortaya çıkarılan nebatsal yöntemler araştırıldığında en tesirli nebatsal mahsullerden biri sandal ağacı yağıdır. Bu yağ emin bir miktara kadar sıkılaştırma tesirine sahiptir. Cilt yumuşak bir dokuya sahip olduğundan dolayı buralarda hareketlenme alana getirmekte ve minik çaplı kasılmalara yol açmaktadır. Bu emelle pek çok tıraş ve cilt bakım mahsulünün içerisinde cildin sıkılaşmasını ve yatışmasını sağlamak emeliyle sandal ağacı yağı kullanılmaktadır. Aynı zamanda bir hayli cilt arınma mahsulünün içerisinde de bu yağın kullanıldığı görülmektedir. Bu emelle ilk bileşen olarak kullanılan yağ cilt için son derece bereketli ve faydalı tesirlere sahiptir.

BOĞAZ TIKANIKLIKLARINA BİREBİR!

Soğuk havaların gelmesiyle beraber pek çok insan öksürük ve balgam şikâyeti ile karşı karşıya kalmakta ve buna çözüm olarak nebatsal yolları seçim etmektedir.

Bunlarla çaba edebilmek için ise sandal ağacı yağı son derece yararlıdır. İstenilen tesirin elde edilebilmesi için pak bir havluya birkaç damla sandal ağacı yağı damlatılarak bununla solunum yapılmalıdır. Bu sayede öksürüğün şiddeti eksilmekte ve kısa vakit içerisinde tesirini yitirdiği görülmektedir. Eş tesir balgam üzerinde de geçerli olmaktadır.

.