Saçlarınızı Nasıl Sıhhatli Uzatırsınız ?
Grip - Soğuk Algınlığı

Saçlarınızı Nasıl Sıhhatli Uzatırsınız ?

Saçlarınızı nasıl sıhhatli uzatırsınız? Saçlarınızın bir an evvel uzamasını mı istiyorsunuz? Uzmanlardan edindiğimiz hoşluk gizemleri sayesinde saçlarınızın bayağıdan daha seri bir vakitte uzamasını sağlayabilirsiniz. 19881 trans Kumpaslı aralıklarla kestirmek saçın uzamasına dayanakçı olur mu?
Hem evet, hem hayır. The Hair Bible Saçın Kutsal Kitabı adlı kitabın yazarı Philip Kingsley, ucundan kestirilen tutamların bir anda uzamaya başlamayacağını belirtiyor. Ancak bu düzenlemelerin saçınızın uzamasına dayanakçı olacağı da bir hakikat. Özellikle kuaför salonuna sık uğramayanların saçlarının uçları, genellikle zararlı oluyor. Şanlıların saç stilisti Kim Serratore, saçınızın sıhhatli olması için kumpaslı olarak uçlarından aldırmadığınız takdirde tek seferde dört veya beş santimetreye kadar kestirmek zorunda kalabileceğinizi belirtiyor.
Rapunzel ritüelleri
Saç mahsullerine yüklenmek ve saçtaki nemi yok edecek biçimde ısı veren gereçler kullanmak tutamlarınızın uzamasını maniler. Alttaki tarifler sayesinde vermiş olduğunuz zararı karşılama edebilirsiniz.
Pak bir saç teni için: Bir ölçek hamamelis Cadı fındığı çiçeğini bir ölçek ağız gargarası ile karıştırın bu maddeler saç tenini pakler. Bu karışımı sprey formlu bir şişenin içine dökün ve tüm saç teninize sıkın. Beş dakika süresince masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayıp durulayın.
Güçlü ve sıhhatli tutamlar için: Bir kadeh zeytinyağını hafif ılınana kadar mikrodalga fırında ısıtın. Ardından bu yağı nemli saçlarınızın üzerine dökerek tüm tutamlarınıza yedirin. Başınıza bir havlu sarıp 20 dakika kadar bekletin. Son olarak durulayın, şampuanla yıkayıp ıslatıcı maske ile nemi saçlarınıza tutuklayın.
Bedeninizin saç üretmesi için gereken besleyici maddeler
Folik asidi, tahminen bu maddeyi oldukça fazla kullanan hamile bayanlarla aynılaştırıyorsunuzdur. Ancak bu hamile kalmayı destekleyici içerik saçın yapı taşı olan keratin proteininin de oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saçların güçlenmesine dayanakçı olan çinko, biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri de kullanmanızda fayda var. Bu maddeleri kapsayan yiyecek takviyelerini edindikten sonra hekiminize de danışarak günlük beslenme kumpasınızı tekerrür değerlendirin. Kingsley, perhizinizde yapmanız gereken ilk farklılığın protein alımını artırmak olduğunu belirtiyor. Günlük yumurta, peynir, balık, tavuk veya hindi tüketiminizi iki porsiyona çıkarmalısınız.
İşe koyulmuşken, sabahları kahvaltı etmeme mizacınızdan da kurtulun artık. Sabah müddeti bedeninizin enerjisinin en düşük olduğu zamandır. Bu da ehemmiyetli bir mevzu zira saç foliküllerinin tutamları uzatmak için enerjiye lüzumu vardır. Her dört saatte bir kesinlikle bir ara öğün harcayın fındık, badem, yeşil sebzeler ve somon saçların uzaması mevzusunda muhteşem gıdalardır.
Son olarak rahatlamaya çalışın. Stres sindirim sistemini yavaşlatır ve hormonlarınızı yorarak kan akışının saç foliküllerine gitmesini maniler. Bu teklifleri uygulayarak 4-6 ay içerisinde gözle görülür bir fark sezebilirsiniz. Yaza kadar upuzun saçlara sahip olmaya hazır olun. Uzamayı tetikleyen küçük teklifler
Saçlarınızın uzama sürati size yavaş geliyor veya belli bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa, tutamlarınıza bebek muamelesi yapmalısınız. İşte bunun nedenleri:
Şımartın: İçeriğinde ıslatıcı özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçmeye özen gösterin. Bu içerikler tutamlarınızı dolgun gösterir ki bu da saçların gelişimi açısından oldukça ehemmiyetlidir. Narin saç uçlarının uzamaya fırsatları kalmadan kırılmaları oldukça sık görülen bir vaziyettir.
Ovalayın: Suratınızı arınmak için suratı musluk altına yakalamak yetmez öyle değil mi? Aynı biçimde saç teninizin de dokunulmaya lüzumu vardır. Saç teninde biriken leke, yağ ve ölü hücre tabakaları tutamlarınızın uzamasını yasaklayabilir. Bu sebeple saç teninize masaj yapmanız gerektiğini korunan Kingsley, uçları yuvarlatılmış bir fırça seçim etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa, parmaklarınız takviyesiyle duştan evvel sadece iki dakikanızı saç teninize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.
Stil yaratın: Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları tutamlarınızın üzerinde bulunan gözetici kalkanı hırpalar. Eskiyen saçlar da kolayca kopmaya eğilimli hale kazanç. Bunu yasaklamak için saçlarınızı sadece geniş dişli bir tarak ile açın, ısıya karşı gözetici taç mahsulleri kullanın ve Pazar günlerini saçınız için de tatil edin. Tutamlarınızı haftada en az bir gün saç kurutma cihazı veya maşadan yoksun etmek dahi saçların sıhhati açısından fayda sağlar. Kolay dalgalar için nemli saçlarınızı örebilir, böylece natürel dalgalar yaratabilirsiniz.