Saçlarınız Süratli ve Sağlıklı Uzasın
Grip - Soğuk Algınlığı

Saçlarınız Süratli ve Sağlıklı Uzasın

Hem sağlık hem de süratli uzayan saçlara herkes sahip olmak ister. Ne yazık ki bir çok faktörden dolayı hem uzayan hemde sağlık saçlara bir çoğumuz sahip olamıyoruz. Doğru uygulama, doğru mahsuller ve kumpaslı bakım ile sizlerde sağlıklı ve süratli uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 

Saç uzama süratini etkileyen, perhiz, sağlık gidişatı, kullandığınız ilaçlar, hormonal başkalaşımlar, etrafsal tesirler ve hatta stres gibi pek çok etmen vardır. Elbetteki genetik etkenler de saç uzama süratindeki eksilmeye neden olan tesirlerin başında kazanç. Olağan bir saç bireyden bireye değişse dahi vasati olarak ayda 1 cm etrafında uzar. Ayrıca ihtiyarladıkça saç uzama süratindeki bu seyir giderek yavaşlar. Gelelim sağlıklı saç uzamasındaki en ehemmiyetli etmenlere. O etkenler elbetteki nebatsal yağlardan oluşur. Antik Hindistan Arjuveda bilimi takribî 5 bin sene evvel saç uzatma mevzusuna oldukça egemendi. Saç uzatmak için bir ekip nebatlardan ve şifalı otlardan yararlanırlar ve bu sayede süratli, natürel ve muhteşem saç uzama süratine sahip olurlardı.

Nebatsal yağlar doğru kullanıldığında, saç meselelerinin önüne geçmek ve saç uzama süratini çoğaldırmak muhtemel. Alttaki nebatsal yağları kullanarak saç bakımınızı kumpaslı olarak yapın, sağlıklı ve süratli uzayan saçlara sahip olun.

– Gençlik iksiri olarak da öğrenilen organik zeytinyağı.

– Besleyici, gözetici ve ıslatıcı olarak kullanılan badem yağı.

– Kapsadığı kalsiyum ve E vitamini ile susam yağı.

– Eskimiş saçları onaran ve güçlendiren hint yağı.

– Tesir ve verimleri saymakla bitmeyecek ve bilim dünyasını dahi hayrete düşüren çörekotu yağı.

– Tabiatta saç teninin yağına yapısal olarak en yakın yağ olan ve lüzum halinde onun yerine geçerek saç meselelerinde yenileyici olarak    kullanılan jojoba yağı.

– Madensel elementler potasyum,magnezyum,fosfat,kalsiyum,demir , E, B1, B2, B6 vitaminleri ve oleik asit kapsayan fındık yağı.

– Muhtelif cilt rahatsızlıklarında da kullanılan, kapsadığı vitaminler sebebi ile eskimiş saçları besleyen ve gözeten buğday yağı. Bilim dünyasını dahi afallamışa çeviren bu mucize nebat yağları emin olun ki saçlarınıza çok iyi gelecek.

Yafta Saç Bakımı nebatsal yağlar zeytinyağı jojoba yağı Badem Yağı Buğday yağı parlak saçlar saç nasıl uzar hint yağı süratli saç uzatma eskimiş saçlar dolgun saçlar saç dökülmelerine karşı tedbir saç bakımı için hangi yağı kullanmalıyım çörekotu yağı susam yağı fondık yağı