Genel Sağlık

Saçlarınız için mini ansiklopedi

.jpg

Güzel saç asla ulaşılması imkansız bir hayal değil. Tüm kadınların güzelik defterine eklemesi gereken birkaç şey biliyoruz. Zahmetli ve masraflı yöntemler kullanmadan siz de saçlarınızla gurur duyun!

32415.jpg

Kahkül

Kahkül kesimi ya da eski bir kahkülün ‘tozlarını alma’ saçlarımızın havasına en iyi gelen şeylerden biri… Yüzünüzü açar, çerçeveler ve model zenginliği sağlar. Fakat biraz bakım gerektirdiğini de unutmamak lazım. Uzun saç üç ay boyunca taze görünümünü koruyabiliyorken, kahküller için saçların uzama hızına göre ortalama iki haftada bir tazeleme gerekebilir.

7939.jpg

Kusursuz topuz

Topuzunuzu tamamladıktan sonra renksiz rimel ve saç spreyiyle olası firari tellerin ve ensenizden dökülen tutamların önüne geçin. Renksiz rimel uçuşan tüm saç telleri için harika bir yöntemdir.

18786.jpg

Kuaför randevuları

Saç boyası randevularınızı azaltarak tasarruf edin. Jöle, saçlarınızın tonunu değiştirmeden donuk renge parlaklık verir. Yani sizi bir süre daha kuaförsüz idare edebilir.

9875.jpg

İki dakikalık kurutma

Zaman aleyhinize işlemesi, kabarık ve dağınık saçlar için mazeret değil. Sadece iki dakikalık bir kurulama sabahları hazırlanma kabusunu bitiriyor.

Yani saçlarınızın ‘T bölgesini’ şekillendirmemiz aslında yeterlidir. Ünlülerin makyaj danışmanı Eva Scrivo,”Saçlarınızın önünü ve üstünü kuruladığınızda dışarıya çıkmaya hazırsınız”, diyor.

T bölgenizi belirlemek için saçlarınızı ortadan ayırıp iyi yana doğru tarayın.

31510.jpg

Saçtan taç

Hacim önemlidir, bunu artık biliyoruz. Peki saça nasıl hacim verilir? Diplere hacimlendirici köpük ya da sprey saçlarınızı sıkarak kurutun. Kalın bir fırçayla da fırçalamayı unutmayın. Tam tepe noktasında tutamları ince tel tokalarla geriye doğru tutturun. Önleri kulaklarınızın üstünden geriye doğru tutturun.

29965.jpg