Sabahları kolay uyanmanın yolları nelerdir? Sabahları kolay uyanmak için ne yapılmalı?
Sağlık Yazıları

Sabahları kolay uyanmanın yolları nelerdir? Sabahları kolay uyanmak için ne yapılmalı?

Sabahları erken uyanma gibi bir gerekliliğiniz mi var? O halde sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak usuller yazımız bütün de size göre!

Bol soğuk su ile suratınızı yıkayın!

Uyanır uyanmaz yataktan kalkın ve suratınızı bol soğuk su ile yıkayın. Soğuk su kendinize gelmenizde oldukça tesirli bir usuldür. Güne dinamik bir biçimde başlamanın usulleri arasında yer alıyor.

1513061989-CQmO.57

Gün en ehemmiyetli öğünü kahvaltı!

Yalnızca uykunuzu dağıtmak için değil hayatınızın her alanında kahvaltı etmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Gün içerisinde gereksiniminiz olan enerjiyi almanızı sağlamak için kahvaltı kesinlikle yapmalısınız. Aynı zamanda metobolizmanızı süratlendirmeye bereket ve uykunuzu dağıtmada tesirli bir usuldür.

1513061986-xysk.jpg

Uykunuzu alın!

En ehemmiyetlisi yeteri kadar yatmak! Eğerki gece geç uyuyup sabah erken kalkmak zorundaysanız uykunuzu dağıtmak için bir çok usulü sınasanız bile gün içerisinde her halukarda bitkin ve bitkin düşeceksiniz. Bu noktada gece uyumadan evvel çay kahve içmemeye özen gösterin ve akşam yemeklerinde ağır besinler harcamamaya çalışın.

1513061986-wooA.jpeg

Alarmı ertelemeyin!

Sabah erken kalkmak zorundasınız ve arka arkaya kurduğunuz alarmları aralıksız erteleyerek işe geç kalma düzeyinde kalkmaya artık son verin! Bunun yerine kurduğunuz alarmı saati veya telefonu yataktan kalkabileceğiniz uzaklıktaki bir mesafeye koyun ve sabah alarm çaldığı zaman o sese sabredemeyecek ve yataktan mecburen kalkmak zorunda kalacaksınız.

1513061987-KcKu.jpg

Müzik ruhun yiyeceği!

Uyanmada ki en tesirli yollardan bkocamansıda müzik dinlemektir. En beğendiğiniz parçaları yüksek sesle dinleyin. Özellikle de hareketli parçalar sizi güne hazırlayacak enerji ve motivasyonu sağlayacak usullerden birisidir.

1513061987-Ngbw.jpg