Grip - Soğuk Algınlığı

Pratik yöntemlerle saç dökülmesini önlemek

Saçlarım dökülmesin yerinde kalsın.hatta muhtemelse daha da artsın dediğinizi dinler gibiyim. saç dökülmesi özellikle de erkekler için büyük sorun.belki de dedelerinden kalan bir servet olarak bunu yaşamak zorundadırlar kim öğrenir !
ama gereken temkinler alındığında saç dökülmesinin de dermanı var.artık günümüzde olmaz olmaz.
saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız öncelikle tedbirlerinizi alın.sigara ve stresten netlikle uzak durun.sigara , içki ve stres saçlarınızın baş düşmanıdır unutmayın derim.kumpaslı olarak kestirin ve kumpaslı yıkayın.ılık su kullanın devirirken ve masaj yaparak yıkamayı seçim edin.
beslenmenize de oldukça dikkat etmelisiniz.bol bol meyve ve sebze harcamalı su içmelisiniz.saç dökülmesi ve kepeklenme meseleyi olanlara nasihatimiz var :

Bir avuç latin çiçeğinin meyveleri ile bir avuç ısırgan otunu bir kavanoza koyup üzerine yarım litre saf içki ilave edin. 4-5 günde bir şişeyi çalkalamak suretiyle 1 ay bekletin. Daha sonra haftada bir bu karışımdan pamuk takviyesiyle saç diplerinize uygulayıp yarım saat kadar bekleyin ve saçınızı durulayın.
saç dökülmesini yasaklamak için ve ayrıca saçlarınızı uzatmak içinse :
On damla limon suyu ile beş yemek kaşığı havuç suyunu karıştırıp için. Bunu en az haftada iki kere yapın Saç dökülmesine ve saçların uzamasında oldukça faydalıdır. Ayrıca havuçtan bol ölçüde faydalanın zira havuç bir hayli saç meselesine bire birdir.

Yafta Pratik yöntemlerle saç dökülmesini önlemek saç uzatması saçı dökermi saç dökülmesini yasaklayan en pratik yöntem