Genel Sağlık

Plajda saçlarımızı nasıl gözetebiliriz?

.

.jpg

Plajda da hoşluğumuzdan ödün vermiyoruz! İçindeki minerallarle saçlarımızı besleyen ve şekillendiren deniz tuzu uzun süre saçta kaldığında matlaşmasına ve kurumasına sebep olur. Klorun bir verimi dahi yok!

Bu gidişatta ne yapıyoruz? Bu teklifleri dikkate alıp tatile öyle çıkıyoruz!

28163.jpg

Tuz saçlarınızı kuruturken havuzdaki klor da saçlarınıza yeşilimsi bir renk verebilir. Plajdaki rüzgar ve nemin saçlara hasar verir. Bu faktörler de saçınızın rengini ve sağlığını kaybetmesine neden olabilir. Bunlar ve daha fazlasından sakınmak için plaja gitmeden evvel saçınızı şampuanlayın ve ardından duş sonrası saç bakım kremi sürün.

27329.jpg

Yüzdükten sonra ise saçlarınızda biriken kimyasalları ve mineralleri arınmak için temizletici bir şampuan kullanmalısınız.

24385.jpg

Kıvırcık ve dalgalı saçlar

Nemin saçınıza hasar vermesini yasaklamak için ekstra ıslatıcı ve silikonlu saç mahsulleri seçim edin. Yüzdükten sonra saçlarınızı dağıtıcı başlıklı bir kurutma makinesiyle kurutun.

23380.jpg

Düz saçlar

Slikon ve nem önleyici içeriği olan saç mahsullerden alın. Şu sıralar Watson’s gibi güzlelik marketlerinde bu mahsullerden bulunuyor. Yüzdükten sonra güneş gözetmeli saç spreylerinden kullanın.

21115.jpg

Ayrıca güneşin altında saçlarınızı gözetmek için bir şapka takabilirsiniz.

Yüzünüze en çok yakışan şapkayı da birlikte seçelim.

28164.jpg