Genel Sağlık

Orgazm olmak için bu 10’lu şart!

.jpg

Cinsel yaşamın olmazsa olmazı: Orgazm. Birçok kadın ve erkeğin ortak dertlerinden biri olan orgazm olamama ya da çok çabuk olma derdini bazı hareketler ve taktiklerle yok edeceksiniz. Daha sağlıklı ve doğru cinsel yaşam için gerekli olanlar…

32194.jpg

Orgazma yardımcı olacak taktikler

Vajinal kaslarınızı geliştirin. Orgazm doğru kasların uyarılmasından ibarettir, bunu unutmayın.

Vajinal kasların gelişmesi içinse en etkilisi Kegel egzersizleridir. İdrarınızı yaptığınız sırada tutun ve bırakın. Bu sırada kalçanızı da kasın. Tuvalet boyunca bu egzersizi tekrarlayabilirsiniz. Bu kaslar orgazm sırasında etkilenen kaslardır. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Bu hareketi sık sık tekrarlamak, yani idrarınızı kesmeniz, iltihaplanmalara sebep olduğundan günde bir kereden fazla denemeyin.

19506.jpg

Psikolojik desteğin de yardımını yadsımamak gerekiyor.

Sizin için uygun olduğunu düşünürse konsantrasyon konusunda meditasyon desteği alabilirsiniz. Odaklanabilmek de orgazmın olmazsa olmazlarından…

21566.jpg

Orgazma yardımcı olacak pozisyonlar

Sekiz pozisyonu

Dümdüz şekilde uzanın. Kalça boşluğunuzu yastıkla destekleyerek yükseltin. Partnerinize kollarından destek alarak üst gövdesini dik tutmasını söyleyin.

Bu pozisyon sürtünmeyi ve birleşmeyi kolaylaştırdığından orgazma yardımcı olur. Klitorisiniz yavaşça uyarılması biraz zaman isteyen fakat güçlü bir his yaratacaktır.

30224.jpg

Yarım uzanma

Kalçanız dışarda kalacak şekilde yatağa uzanın. Partneriniz bu pozisyonda ayakta olacak.

Vajinal baskı yoğun olduğundan güçlü bir orgazm yaşayacaksınız. Göz temasını sağlayabilmek duygusal bir yoğunluk hissetmenizi de sağlayacak.

17417.jpg

G noktası taktiği

Varlığı hala tartışılan G noktasının keşfine en yakın pozisyon budur. Dizlerinizi ve avuç içlerinizi yatakta tutun ve partnerinize arkanıza geçmesini söyleyin. Yukarıdan aşağıya doğru hareket etmesini Kendinizi kollarınızla destekleyin. Bu şekilde siz de hareket edebilirsiniz.

Sadece bir kez G noktası orgazmı yaşayabilirseniz şanslı sayılırsınız, fakat yaşayacağınız his hep daha fazlasını istemenize sebep olacak.

16365.jpg

İnce kondom

Ten hissini yitirdiği için tercih edilmeyen kondom cinsel sağlığınız için hayati önem taşıyor.

En yoğun his ve en ince doku için Trojan marka kondom kullanabilirsiniz.

15139.jpg

Klitoris baskısı

Sıradan pozisyonlardan sıkıldıysanız bunu deneyebilirsiniz. Eşinizin de bunu seveceğinden eminiz.Partnerinize sırtüstü yatmasını söyleyin. Sırtınız ona dönük olacak şekilde üzerine geçin. Bu pozisyonun en önemli noktası çapraz duruyor olmanız. Yani partnerinizin bacağı sizin bacaklarınızın arasında olacak.Bu duruş tamamen cinsel zevkiniz içindir. Partnerinizin bacağını bir klitoris uyarıcısı gibi kullanarak kısa sürede orgazma ulaşabilirsiniz.

14041.jpg

Merdiven

Üst basamağa siz, alt basamağa partneriniz gelecek şekilde durun. Hareket etmeniz zorlaşırsa partnerinize arkanıza geçmesini söyleyip basamaktan destek alabilirsiniz.

Bu pozisyon erkeğe keşif imkanı verir.

İstediğiniz kadar baskı uygulayabilir ya da uzaklaşabilirsiniz.

14825.jpg

Duş etkisi

Partnerinizle beraber duşa ya da küvete girerek suyun hareketini kullanabilirsiniz. Birleşme esnasında duştan gelen ılık suyu kasık ve genital bölgelerinize tutun. Partnerinizin size sarılmasını isteyin ve hareket etmesini engelleyin. Sadece duş başlığını kullanarak onu uyarın.

Suyun gücünü asla hafife almayın. Suyun teninizde bıraktığı his ve ritmik akımı klitorisinizi uyararak vajinal orgazma yardımcı olacaktır.

15597.jpg

Aynı anda orgazm mümkün mü?

Partnerinizle uzun süreli bir ilişki içerisinde iseniz ve aynı anda orgazm olma fikri sabitiyle kendinizi organize ederseniz eninde sonunda aynı anda orgazmları yakalarsınız.

Çünkü iki ayrı bedenden, ayrı metabolizmadan söz ediyoruz. Burada önemli olan kimin önce kimin sonra orgazm olması değildir. Birbirinin bedenini iyi tanıyan partnerlerin, sevişmeyi devam ettirebilmesidir. Orgazm kalitesi ya da sevişmenin kalitesi denilen şey, böyle ölçümlenmelidir.

Orgazmın en büyük düşmanına dikkat edin!

Bu egzersizlerle orgazmı kolaylaştırabilirsiniz!

2901.jpg
.