Genel Sağlık

Nasıl terk edeceğini burcundan anla!

.

.jpg

Koç: Koç burcu erkeğinin daima kafası karmaşıktır. Ne istediğini öğrenmeyen Koç burçları, bugün sizi ister, yarın pişman olur, sonra yeniden ister ama haftaya yeniden pişman olur. Koç burçları garantici oldukları için ilişkiye başlamadan evvel; ‘Hey bayanım ben ilişki kafası yaşayan bir erkek değilim! ’ telkininde bulunur. Terk ederken size rahatlıkla; ‘Ben söylemiştim baştan ’ diyebilir. Siz bu burçla münakaşa etmek isteseniz de beceremezsiniz. Öyle ilgisiz kalır ki siz asap krizi geçirirken size ‘ama ben böyleyim ’ diye soğuk bir karşılık vermesi olasıdır.
Boğa: Boğa burcu erkeğini 100 metreden tanımanız olasıdır. İlişkiye başlarken siz tamamen Afrodit ’sinizdir. Size tapma derecesinde aşıkmış gibi davranır. Duyguları o kadar süratli hareket eder ki, size aşık olan adam, kısa bir süre sonra bir bakmışsınız Ares oluvermiş. Sizden temennileri yüksektir. Sizin de onu şımartmanızı ve ona tapmanızı ister. Siz ona tapsanız dahi belirli bir kusur görecektir.

Tam klişeleri bu duygusal burçta görmeniz olasıdır: ‘Seni istemiyorum ama yaşamımda varlığını istiyorum. ’ Hiçbir zaman bütün olarak sizi terk etmez. Yalnızlık fobisi bu burçta daha yoğundur, kendine yeni birini bulana dek sizi gel-gitlerinde boğar. Yeni bir ilişkiye başladığı anda adamdan ne ses kazanç ne soluk.

Aslan: Aslan burçları hep olanaksızı ister, kolay gördükleri şeylerle uğraşmazlar. Sizi terk ederken alaycı ve dostça görünürler. Sizi avuntu etmek bir kenara dursun, ilişkideki tam kabahatin sizde olduğuna, ilişkinin bitme nedeninin tamamen sizden kaynaklandığına sizi dahi inandırırlar. Siz müthiş bir ilişkiniz olduğunu varsayırken, bir bakmışsınız adam arkasını arkasına yargılamalarda bulunmuş. Elbette siz yanılgıyı kendinizde aramaya başlarken, Aslan, yeni avının peşine çoktan düşmüştür.

5732.jpg

Terazi: Terazi burçları tamamen despottur. Şayet ona geçim sağlamaz, onun kaideleri ile hareket etmezseniz sizden çok kolay vazgeçebilir.

Şayet terazi bir ilişkiyi tamamlayacaksa, neden her ne olursa olsun, canınızın yanmasını derin bir aşk acısı sürüklemenizi sağlayacaktır.

Akrep: Şayet bir akreple ilişkiniz varsa ve o size soğuk davranmaya başlamışsa aman dikkat! Ayrılık günü gelip çatmıştır. Akrep burcu bölmeden evvel sizi ayrılığa hazırlar. Artık yanınızda kahkaha atmaz, depresif hallere bürünür, soğuk ve kararlıdır. Geçmişle yaşamayacağını size anlatmadan sizi terk etmek istemez. Zira en tahammül edemeyeceği şey, geçmişten bir kadının gelecekte hortlayıp karşısına çıkmasıdır. Bunun için tam şartları sağlar ve sizi ondan sonra terk eder.

5733.jpg

Oğlak: Oğlak burcu daha evcimen, daha yumuşak bir burçtur. Parçalarken vicdan cefayı sürükler, bu kabahatlilik duygusu ile varsayırsınız ki sizi terk etmiyor sizinle yine sevişiyor. Sakın aldanmayın sadece kendini aklamaya çalışıyor. Oğlak burcu aşka aşırısıyla inanan ama çok ivedi aşık olduğunu varsayan bir burçtur.

Şayet bir kova ile ilişkiniz varsa siz onu tek etmeyin, vazgeçin başrol onun olsun. Bir tiyatro sahnesinde gibi sezeceksiniz kendinizi. Sizi terk ederken; ‘Seni can verene dek beğeneceğim ama gitmem gerekli ’ gibi beylik sözler edecektir. Size hala aşık bir adamın acı sürükleyerek gidişini izlemekten çekinmeyin. Tam klişeleri altüst eder kova burcu erkeğinin terk edişi.

5734.jpg

İkizler: ‘İkizler burcu değişkendir ’ klişesini bir kenara vazgeçelim, bu burçla bir ilişki yaşamak muhteşemdir, sizi beğenir ama size olan sevgisini nefretiyle göstermekten haz alır. Sizi oyuncağıymışçasına kullanır, bir süre sonra bu oyuncaktan bunalınca başka bir oyuncağa geçmesi basmakalıptır. Sizden parçalamak istemez, istemez ama bir hayli ilişkiye de sarih davranır. O sizi harcamadan, ayrılık sinyali aldığınızda arkanıza bakmadan kaçmanız gerekir.

Başak: Başak burcu harikuladeyi arayan bir burçtur. Siz ne kadar ben doğruyum deseniz de adam kafasına ayrılığı koymuşsa siz yanlış kadınsınızdır.

Umursamaz, alaycıdır ve yalnız kalmadığı sürece size asla sarih kapı vazgeçmez. Strateji nedir öğrenmez bu burç, o an bölmek mi istedi canı; ‘Olmuyor bitti-gitti ’ diye bağırır. O an sizi mi istedi canı; ‘Gel özledim ’ diye yanaşır. Bu burçtan ince düşünce, en azından bir ayrılık konuşması beklemeyin.

1336.jpg

Yay: Yay burcu zalimdir, parçalarken sanki sevgilisini değil kanlı bıçaklı düşmanını yok ediyormuşçasına iştahlı tümceler kurar. Sizin perişan olduğunuza sizi inandırır. Onun için; onun kaideleri, onun hayatı, onun ilişkisi vardır. Bu ilişkiyi tek başına sırtlanmış gibi davranması çok sıradandır. Sizi terk ederken yine onu arzulayacağınıza çok emindir, bu surattan sizi üzmekten, size hakaret etmekten çekinmez.

Balık: Balık burçları ilişkiye başladığı gibi böler. Neden ufaladığını öğrenmez, ne kendini kabahatler ne sizi. Hatta sizi arayıp ayrılık konuşması dahi yapmaya tenezzül etmez. Onun için bitmiştir ve inanır ki bir ilişki biterse bir arkadaşlık başlar.