Genel Sağlık

Mükemmel poz nasıl verilir?

.

.jpg

Plajda arkadaşlarınızla birliktesiniz ve çok eğleniyorsunuz. Ya da herkesin toplandığı keyifli bir iftar sofrasında… Ne eksik?

Tabii ki fotoğraf makinesi!

Objektiften korkmayın. Bir yıldız gibi görünmek için birkaç taktiği bilmeniz yeterli… Profil fotoğraflarını güncellemeye hazır mıyız?

30807.jpg

Gülüşünüz imza gibi olsun

Dudaklarınız ve diş yapınıza göre bir gülümseme belirleyin ve bunu kullanın. Her fotoğrafa gülüşünüzle imzanızı atmış olursunuz. Peki en güzel gülümsemeniz hangisi?

Derin bir nefes alın ve nefesinizi verirken gülümseyin. Çenenizi boynunuza yaklaştırın.

17208.jpg

Alnınız açık, başınız dik olsun!

En güzel fotoğraf objektif tam olarak göz hizanızdaysa çekilir. Kamerayla göz göze gelin ve başınızı dik tutun. Böylece gıdı görünümünden de kurtulmuş olursunuz.

4051.jpg

Risk almak istemezseniz…

Seksi bir poz kullanın. Saçlar her zaman garantili bir ‘poz alanıdır’.

4052.jpg

Vücudunuza açı verin

Boydan poz veriyorsanız dümdüz durmayın. Hepimizin vücudunda güzel ve çirkin yerler var. Beliniz kalınsa yan durun. Kalçanızdan memnunsanız elinizi belinize koyun ve kalçanızı çıkarın. Göğüslerinizi vurgulamak için dik ve çapraz durun. Küçük göğüsleriniz daha büyük görünsün istiyorsanız objektife uzak omzunuzu daha dik tutun. Basenleri gizlemek için bir bacağınızı diğerinin önüne alın.

Artık hepimiz birer kapak yıldızıyız!

4053.jpg

Herkes bir profilini daha çok sever. Kusurlu olduğunuzu düşündüğünüz alanlara gölge verin. Unutmayın, ışık olmadan fotoğraf olmaz. Beğendiğiniz profilinize ışık geldiğinden emin olun. En güzel fotoğraf güneşli bir havada, açık alanda saat 17:00 civarında çekilir. Bu saatlerde ışık yüzünüze doğal bir rötüş atar.

17213.jpg

Çok fotojenik bir yüzü olmamasına rağmen bu işi en iyi bilenlerden biri de seksi yıldız Angelina Jolie. Onun sırlarından biri kameraya daima mükemmel bakışlar atması. Gözlerinizi kısmayın. Gözlerinizi belirginleştirecek bir kedi gözü makyajı yapabilir, gözünüzün içine beyaz göz kalemi sürmeyi deneyebilirsiniz. Makyaj taktiklerini ELMAELMA’dan öğrenin!

17215.jpg