Matcha çayı nedir? Matcha çayı nasıl içilir? Matcha çayının yararları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Matcha çayı nedir? Matcha çayı nasıl içilir? Matcha çayının yararları nelerdir?

Bugün sizler için antioksidan zengini olan ‘Matcha çayı’nın verimlerini derledik. Matcha çayı yeşil çaylar arasında en sağlıklı ve nitelikli çaylardan bir tanesi

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DE GÜÇLENDİRİYOR

Kapsadığı tesirli antioksidan sayesinde A ve C vitaminleri, demir ve protein gibi faydalı maddeleride bulundurmasıyla bedendeki bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek bedenin kendini daha iyi sezmesini sağlayarak hastalıklara karşı katlanmaktadır. 

1517566803-6Zz7.jpg

Yeşil çaylar arasındaki sıralamada bütün yeşil çayları sollayan ‘Matcha çayı’ öbür yeşil çaylara oranla daha sağlıklı ve içeriği antioksidan açısındam oldukça zengindir. Matcha çayı ince bir toz haline getirilip çayın buharda pişmesiyle olmaktadır. Sağlık alanında baktığımızda ise en ehemmiyetli bitkilerden bir tanesi olmaktadır.

1517566796-nu3S.jpg

KONSANTRASYON ARTTIRIYOR!

Matcha çayı, dopamin ve serotonin yapımına fayda sağlayarak bellekte oluşan belirsizliği en aza indirgeyerek konsantrasyonu çoğaldırmaktadır.

1517566797-ZHAR.05

GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN

Matcha çayı hoş ve sağlıklı bir cilt görünümü hayal edenler için hayal olmaktan çıkartıyor! Kapsadığı güçlü antioksidan sayesinde hoş bir cilt görünümü elde ediyor.

İçerisinde bulundurduğu kateşinler sayesinde kansere karşı korunma mekanizması oluşturmaktadır. 

1517566799-E8MP.jpg

AYNI ZAMANDA İYİ BİR YATIŞTIRICI!

Daha rahat yatmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda dinlenmek için veya meditasyon esnasında da kullanılmaktadır. 

1517566799-4SWT.jpg

KOLESTROLE İYİ GELİYOR!

Günlük hayatınızda matcha çayı kullandığınızda kolestrolünüzüde dengelemektedir. Bu çayı harcamayanlara oranla harcayanların kalp hastası olma olasılığı %11 oranında daha da azdır.

1517566800-cPEy.jpg

ENERJİ VERİYOR!

geçmişte Japon savaşçıların savaşa gitmeden evvel harcadığı matcha çayının bir öbür özelliği ise bireye enerji vermektedir.

Yağ yakımında da oldukça tesirli olan matcha çayı kalp ritmini dengelerken yüksek tansiyon içinde oldukça tesirlidir.

1517566803-hZje.
.