Genel Sağlık

‘Masum’ diyet kaçamakları!

..

.jpg

Mesela diyete moda verip, fındık yerine fındıklı bisküvi yiyebileceğinizi söylesek? Ya da sıkıcı bir haşlanmış patates yerine cips yiyebileceğinizi?

Kilo vermeye çalışırken kendinizi zorlamayın. Bu vücut sizin ve arada bir ödüle ihtiyacı var. Vicdan azabı çekmenize gerek kalmadan yiyebileceğiniz bazı abur cuburlar biliyoruz.

20824.jpg

Hanımeller, Kurabiyem

Bir tanesinde 152 kalori var. Ama yoğun çikolata parçaları tatlı krizini sadece iki bisküviyle yatıştıracak kadar mükemmel! Üstelik fırınlandığından yağ oranı çok az.

16819.jpg

Lay’s Classic

Ben tatlı değil tuzlu aşeririm diyorsanız Lay’s deneyin. Diğer cisplerle aynı besin değerlerini taşıyor ama ince yapısı ve sosla yenmeye uygun olduğundan açlık hissini çok daha hızlı şekilde bastırıyor.

16820.jpg

Eti Form Portakal Kremalı

Diyet yapanlar bu tadı çok iyi bilir. Çok masum ve çok lezzetli bu bisküvinin tanesi 63 kalori! Eğer katları ayırıp yerseniz tokluk hissi daha hızlı gelecektir.

16821.jpg

Domino’s İnce Hamurlu Pizza

Kendinizi şımartmak istiyorsanız ince hamurlu Domino’s pizzalardan deneyin. İnce hamurlu bir dilimin 140 kalori olduğunu da unutmayın!

16823.jpg

Fırınlanmış elma dilim patates

Kızartılmış değil, fırınlanmış! Bir yemeğin tatmin hissi yaratmamasının en önemli sorumlusu aromasız olmasıdır. Patatesi baharatlarla enfes şekilde harmanlayabileceğinizden sadece 130 kaloriyle öğlen doyabilirsiniz.

16824.jpg

Subway Sıcak Sandviç

Hem pratik, hem lezzetli, hem de düşük kalorili! Subway’in ekmekleri özeldir ve sodyum oranı düşüktür. Büyük ebatı da önce gözlerinizi doyuracak.

16825.jpg