Genel Sağlık

Masa tenisiyle zayıflayın!

.

.jpg

Almanya’da test amaçlı olarak değişik branşlardaki sporculara yoğun trafikte otomobil kullandırıldığında, ani durumlarda en hızlı ve doğru karar vererek otomobil kullanan ve kaza yapmayanlar arasında en başarılılarının erkek ve bayan masa tenisi sporcularının oldukları tespit edilmiştir.

7383.jpg

Masa Tenisi, Konsantrasyon ve Çeviklik Gibi Yetilerin Gelişmesini Sağlıyor. 
Daha kısa mesafede oynandığı için, masa tenisçileri tenisçilere oranla daha kısıtlı sürede topun durumunu analiz etmek zorunda kalıyorlar. Topun hızını, yönünü ve toptaki spini anlayarak karar vermesi için masa tenisçilerinin daha hızlı olmaları gerekmekte.

7384.jpg

Masa tenisçisi, vücudunun konumunu vuruş için hazırlamalı, topa nasıl, rakip sahaya doğru nereye vuracağına karar vermeli ve tüm bunları yaparken aynı zamanda gözleriyle topu takip etmeli. Bu nedenle, masa tenisi sporcularının uyum-koordinasyon becerisi, refleksleri daha çok gelişiyor, ani karar verme ve reaksiyon zamanı açısından genelde daha iyi düzeyde oluyorlar.

Sakatlık Oranı Düşük, Her Yaşta Oynanabiliyor.

7386.jpg

2’li ve 4’lü oynanabilen masa tenisi, pek çok kişi için koşmaktan, fitness’tan veya diğer sporlardan çok daha ekonomik ve aynı zamanda da zevkli bir spor. Ciddi sağlık sorunu olmayan herkes, vücudunuz çok zorlamadan her yerini bu spor sayesinde çalıştırabilir, hem bedenini hem zihnini dinç tutmayı başarabilir.

7387.jpg

Küçük bir alan, masa, file, top ve raket temin etmeniz yeterli. Her yaştan ve her keseden insana bu eğlenceli, faydalı ve sosyal sporu tavsiye ediyoruz.

Eğlenirken formda kalacağınız bu spor, vücudunuzun her bölgesini çalıştırır, zihninizi açar, reflekslerinizi gelirtişir.

7388.jpg