Limonu buzlukta saklamanın faydaları kanser tedavisinde birebir etkili
Sağlık Yazıları

Limonu buzlukta saklamanın faydaları kanser tedavisinde birebir etkili

Limonun faydaları saymakla bitmezken bir de dondurulmuş limonun faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Meğer dondurulmuş limon kanser tedavisinde kemoterapiden bile etkili. Limonlarınızı dondurursanız hem kabuğundan hem de suyundan dah fazla faydalanabilirsiniz.

12 ADET KANSER TİPİNE FAYDALI

Dünyadaki en büyük ilaç firmalarından birine göre 1970’li yıllarda bu yana yapılan laboratuvar testlerine göre 12 adet kanser tipine limonun faydası kanıtlanmıştır. Limonu Türk mutfağında çoğunlukla sıkarak kullanıyoruz. Bu sayede yalnızca suyundan faydalanmış oluyoruz. Fakat limonun kabuğunun özellikle kanseri önleyici etkisi olduğunu bilmemizde fayda vardır.

KEMOTERAPİDEN DAHA ETKİLİ

Dondurulmuş ve rendelenmiş limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne çıkmaktadır. Bu açıdan kemoterapiden daha fazla etkili olduğu söylenmektedir. Bu şekilde söylenmesinin sebebi ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir. 

RENDELENMİŞ LİMON 5-10 KAT DAHA FAYDALI

Rendelenmiş limonda yalnızca limonun suyuna göre 5-10 kat daha fazla vitamin vardır. 

LİMONLARIN DONDURULMASI İLE KABUKLAR DA ZİYAN OLMUYOR

Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğuyla birlikte hiçbir şekilde ziyan etmeden kullanmış olursunuz. Bu sayede limonun içerisinde bulunan tüm vitaminlerden faydalanmış olacaksınız. 

LİMON SAĞLIKLI HÜCERELERE ZARAR VERMEZ

Limonun bir mucizesi de kötü huylu kanser hücrelerini tahrip eder aynı zamanda sağlıklı hücrelere hiçbir şekilde zarar vermez. 

STRESE ÇOK İYİ GELİYOR

Rendelenmiş dondurulmuş limonun vücuttaki toksinleri giderici ve vücut dinçleştirici etkisi vardır. Stres ve asabi bozukluklara karşı tedavi edicidir.  Dondurulmuş ve rendelenmiş olarak kullanılan limon yemeklere daha çok lezzet katacaktır.