Limonlu su içmenin yararları nelerdir bedendeki kanı arınıyor!
Sağlık Yazıları

Limonlu su içmenin yararları nelerdir bedendeki kanı arınıyor!

Limonlu su içmenin yararları nelerdir? Sabahları uyanabilmek için içtiğiniz kahveyi bir kenara vazgeçin. Her sabah aç karnına meşrubatınız limonlu suyun verimlerini bir öğrenseniz, bu alışkanlığınızdan bırakıp, limonlu su içmeye başlarsınız. Zati sabahları meşrubatınız ılık limon suyuda  kafein bağımlılığınızın eksilmesine takviyeci olacak. Peki limon suyu içmenin yararları nelerdir? İşte limon suyu içmenin belirsiz yararları! 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİYOR  

Hepinizin bildiği gibi limon bağışıklık sistemini kuvvetlendiren en tesirli gıdalardan biridir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği gibi aynı zamanda sindirim sisteminin de kumpaslı olarak çalışmasını sağlamaktadır. Bedeni kanserden gözetmekte ve mevcut olan yaraların iyileşmesini sağlamaktadır. 

LİMON SUYU BEDENDEKİ KANI PAKLER  

Limon suyu bedenin kandaki zehirli maddeleri arınmasına takviyeci oluyor.

 KİLO VERMEK İSTEYENLER KESİNLİKLE HARCAMALI 

 Sabahları aç karnına içilen limon suyu içeriğinde mevcut olan pektin lifler sayesinde, açlık hissini eksiltecektir. Dikkat faktörüz gerekn şey, alkali gıdaları harcamak olacaktır. Bu biçimde daha süratli kilo vermeniz muhtemel olacaktır. 

 KEMİK ERİMESİNİ DURDURUYOR 

Limon suyu içerisinde bulunan bol C vitamini sayesinde kemik erimesi ile savaşmaya yaramaktadır. Bedende bulunan kalsiyumu absorbe eder. Bu da kemik erimesini durdurur. Kemik erimesiyle savaşır. 

 SİNDİRİME TAKVİYECİ OLUR 

 Taze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini arınıyor. Bedenin zehirli maddeleri atmasına takviyeci oluyor.

ÇOK İYİ BİR İDRAR SÖKTÜRÜCÜDÜR 

Limon içeriğindeki vitaminler sayesinde bedeni arınmaya takviyeci olmaktadır. Bedeni zehirli maddelerden temizleten limon suyu aynı zamanda çok iyi bir idrar söktürücüdür. 

 UYKUSUZLUĞA İYİ KAZANÇ 

Limon suyu uykusuzluğa iyi kazanç. Gün içerisinde ne kadar yorulursanız yorulun eve geldiğinizde yatmak isteyip yatamayanlardansanız sabah içtiğiniz ılık limon suyuyla bu meselenize çözüm bulacaksınız. 

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİYOR 

 Bir kadeh sıcak suya balla beraber ilave edip karıştırıldığında nezle ve griple savaşmaya yaramaktadır. Kısa zaman içerisinde sizi bu hastalıklardan kurtaracağına emin olabilirsiniz. Derlenmeniz için birebir! 

LİMON SUYU TAŞIT TUTMASINA İYİ GELİYOR 

Limon suyu karıştırılmış su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının eksilmesini sağlıyor.