Genel Sağlık

Libidonuzu arttırmak için bunları yiyin!

.jpg

Libido, Sigmund Freud tarafından ortaya atılan, insanoğlunun ana sorun kaynağı olarak görünen, bastırılmış duyguları insan benliğinde ateşleyen terimdir. Türkçede insana yaşama gücünü veren enerji olarak kullanılır.

Doğal bir seks için libidonun ne denli önemli olduğunu biliyorsunuz. Şimdi libidonuzu en doğal yoldan nasıl arttırmanız gerektiğini ve bunun için hangi besinleri tüketmeniz gerektiğini öğrenelim.

Son 3’lüde Doktor Mehmet Öz’den gelen tavsiyeler yer alıyor!

34304.jpg

Kuşkonmaz

32406.jpg

Avokado

1123.jpg

Acı kırmızı biber

30758.jpg

Karpuz

31965.jpg

Bal

32141.jpg

Zencefil

25319.jpg

Çikolata

33788.jpg

Muz

33767.jpg

Vanilya

20392.jpg

Rezene

9999.jpg

Çilek

27141.jpg

Doktor Öz’den kadınların libidozunu arttırmak için yapması gerekenler;

1. Alışılmışın dışına çıkın

Arzulamak, yeni durumlar, yeni uyarıcılar, yeni olan her şeyi yükselişe geçirir. Örneğin bu, ilişkiden önce duş almak veya kanepeyi, televizyon izlemekten başka şeyler için de kullanmak; ya da ikinizin de bir ruj alıp birbirinizin üzerine seksi mesajlar yazarak ön sevişmenize katkıda bulunmak olabilir. Rutinlerden vazgeçip arzuları körüklediğiniz sürece istediğinizi yapabilirsiniz.

34062.jpg

2. Yağ kullanın

Hepimiz hiçbir şeyin çok iyi bir seks kadar zevk vermediğini biliyoruz. En iyi sonucu elde etmek için kayganlaştırıcı yağ veya silikon bazlı kayganlaştırıcıları tercih edin. Tek sorun şu ki silikon lateks maddesini etkiliyor, bu yüzden eğer prezervatif kullanıyorsanız su bazlı kayganlaştırıcıları kullanın.

33811.jpg

3. Dürüst olun

İlk olarak; kendinize karşı. Kendinize, ilişkiyle ilgili kaygı ve hislerinizi sorun. Sonra partnerinizle konuşun. Kolay bir konuşma olmasa da, partneriniz zevkinizi ve isteğinizi artırmak için, ister ön sevişmeyi uzatmak, ister daha fazla romantizm katmak ya da daha çok günlük diyalog kurmak olsun, ne yapması gerektiğini bilmeli.

33168.jpg