Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz
Grip - Soğuk Algınlığı

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

İstenmeyen tüylerden kurtulmada hijyenik, tesirli ve kalıcı bir yol olan lazer epilasyona başlamak için güz çok uygun bir mevsimdir.
Güz ve kış aylarında güneş ışınlarından daha az etkilenildiği için istenilen dozlara rahatça çıkılabililiyor. Seans aralıkları takribî 2 ay olduğu için yaz aylarına kadar tüylerin tamamına yakınından kurtulabilirsiniz.
Etiler Minna Hoşluk Merkezinden Dermatolog Akil Açıkalın’a Lazer Epilasyon İle alakalı merak edilen sualleri ve yaz mevsiminin bedenimizde vazgeçtiği izleri silmek ve yenilenmek için neler yapabileceğimizi sorduk.
Lazer epilasyon, kılları kalıcı olarak nasıl yok ediyor?
Kalıcı epilasyon için kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi zorunludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu kılda bulunan melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine hasar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Lazer ışını doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bu ısı kıl köklerindeki hücreleri zarara uğratır ve tekerrür gelişemeyecek biçimde imha eder. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı yalnızca kılı tesirler ve cilde hasar vermez.

Lazer epilasyon seansından evvel dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
1- Lazer epilasyon lazerli epilasyon, lazerle epilasyon uygulanacak bölgelerin en az 15 gün evvel güneş banyosu veya solaryum uygulaması yapılmamış olması gerekmektedir.
2- Lazer epilasyon lazerli epilasyon, lazerle epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son üç hafta içinde kıl köklerini etkileyecek ağda, cımbız veya epilatör ugulamalarının yapılmamış olması gerekmektedir.
3- Uzayan kıllar seanstan en son 5 gün evveline kadar bedende jilet ile, surat bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
4- Lazer epilasyon lazerli epilasyon, lazerle epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi harekâtlar yapılmamış olması gerekmektedir.
Lazer epilasyon rehabilitasyonunda ağrı hissedilir mi?
Alexandrite hava soğutmalı lazer sisteminde ağrı sezilmez. Yalnızca makinenin cilde üflediği soğuk hava ve lazer ışığının cildinize çarpması hissedilir.
Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
Lazer Epilasyonun cilt ve kıl yapınız göz önüne alınarak ve gerekirse lazer epilasyon lazerli epilasyon, lazerle epilasyon sınama-test seansı yapılarak size uygun olup olmadığı kolayca anlaşılabilir.
Lazer epilasyon ile sağlanan neticeler kalıcı ve tehlikesiz midir ?
Lazer epilasyon kıl köklerini imha ettiği için lazer ışını ile imha edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. Lazer muhtelif operasyonlardan göz ve diş rehabilitasyonu gibi tıbbın muhtelif dallarında alanlarında uzun zamandır kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından birisi de Lazer Epilasyondur. Lazer Epilasyon uygun makine ve doğru dozlar seçilerek kullanıldığı taktirde tehlikesiz bir uygulamadır.
Lazer epilasyonda neden bir seans yeterli olmuyor?
Rehabilitasyon esnasında tüylerin sihrime safhaları olan anajen, katojen veya telojen fazları rehabilitasyon açısından ehemmiyetlidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların değişik safhalarda olması, kalıcı ve kesin sonucun vasati 4-6 seans sonrası alınmasının nedenidir. Lazer ışının uygulama müddetleri ve dozları şahsın cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

Yafta lazer epilasyonla kıllar tamamen yok oluyor mu? Lazer epilasyonda nelere dikkat etmeliyim? Lazer epilasyon yaptırırken ağrı oluyor mu? Lazer epilasyonu herkes yaptırabilir mi? Lazer epilasyon kesin rehabilitasyon usulü mü? Lazer epilasyon kaç seans uygulanır?