Konutta Hoşluk Tarifi
Grip - Soğuk Algınlığı

Konutta Hoşluk Tarifi

Konutta nasıl güzelleşebilirizki. Diyelimki tez dışarı çıkmamız gerekiyor ve aynaya baktığımızda görünümümüz de farklılıklar yapıp en seri halde, farklılık, bakım, makyaj, yapıp süratimizi kesmeden kendimizi dışarı atmalıyız. Yapacağımız tek şey bu tarifi okuyarak Konutta Süratli hoş olma ve istediğin formu yakalayabilirsiniz.

Saat 07.00: 10 dakikalık hafif egzersiz ile güne zinde ve hoşlukla başlayın..
Yatağınızda uyurken kollarınızı ve bacaklarınızı iyice gerip adalelerinizi çalıştırmaya başlayın. Ardından hareketli müzik eşliğinde durduğunuz yerde koşun. Göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için elinize iki ağırlık alın. Göğüs hizasına kaldırıp 20 defa kollarınızı açıp kapayın.
Saat 07.30: Bakımlı saçlar için beş dakika yeter
Duş alırken saç tipinize uygun krem kullanın. Saç kremleri hem bakım sağlar hem de saçlarınızın daha iyi biçim almasına takviyeci olur. Özellikle ince telli saçlar için sunulan hacim veren kremler, sabahları saçlarınızı daha rahat ve kolay şekle sokmanıza takviyeci olur.
Saat 07.45: Cilt maskeleri süratli destekçileriniz
Sabah kalktığınızda cildinizin mat ve cansız göründüğünü fark edersiniz. Bunun için süratli surat maskelerinden faydalanabilirsiniz. Bu mahsuller genelde süratli ve pratik uygulama biçimlerine sahiptir. Cilt tipine uygun mahsuller seçebileceğiniz gibi, canlandırıcı surat maskeleri de kullanabilirsiniz.
Saat 20.00: Buhar ile derin paklik
Yoğun bir günün ardından cildinizi dinlendirmenin en iyi yolu buhar banyosu. Buğu cildinizi derinlemesine pakler ve gözeneklerin açılıp gece bakımının daha faydalı olmasını sağlar. Buhar banyosu için sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gülyağı dökün. Başınızı bir havlu ile örtüp iki dakika bekleyin. Ardından gece kreminizi sürün.
Saat 20.15: Kaşlarınızı uyumadan evvel alın
Aslında kaşlarınızı almak için en uygun zaman öğlen saat 12.00′dir. Zira kaş alma harekâtı en az bu saatte acı verir. Ama siz yeniden de akşam saatini seçim edin. Böylece cildiniz gece süresince dinlenir ve kabarıklık iner. Kaşlarınızı alırken bir elinizle göz kısmını germeyi unutmayın. Bu arada operasyondan sonra buzdolabında beklettiğiniz göz kremini uygulamak sizi rahatlatacaktır.
Saat 20.30: Buruşukluklara müdahale zamanı
Son yapılan araştırmalar; cildin en çok saat 20.00′den sonra neme lüzum dinlediğini ortaya koyuyor. Bundan dolayı bu saatte suratınıza, boynunuza ve dekoltenize buruşukluk önleyici kreminizi bolca sürüp 15 dakika bekletin. Ayrıca gözlerinize de serinletici bir maske uygulayabilirsiniz.
Saat 21.00: Süratli bir bakım ayaklarınızı rahatlatır
Özellikle kış aylarında haftada en az bir defa ayaklarınıza bakım uygulamayı umursamama etmeyin. Kapalı kunduranın yol açtığı sertliklere ve alınganlaşmış bölgelere bu biçimde müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Ardından topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinizde bulunan tenleri geriye doğru itin. Ayaklarınızı bir havlu ile kuruladıktan sonra kremleyin. Uyurken çorap giymenizde fayda var.
Saat 21.30: Hoşluk uykusu için kendinize masaj yapın
Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun sızıları sürüklüyorsanız, iyi bir masajı hak ettiniz demektir. Bunun için boyun ve omuzlarınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp masaj yapın. Ayrıca masaj aletleri de kendinize masaj yapmanızı kolaylaştırır. Masajın ardından 15 dakika küvette yatın. Suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin. 37 derece en uygun ısı. Böylece bedeniniz rahatlar ve uyumadan evvel gevşemiş olursunuz. Küvetiniz yoksa üzülmeyin. Ilık bir duş da aynı gevşetici tesiri gösterir. Bu arada uyumadan evvel bir kadeh ılık süt içmek de daha rahat yatmanızı sağlar. Ayrıca uyku problemi olanlar rezene çayını da sınayabilir. Rezene çayı içeriği ile rahatlayıp daha iyi yatmanıza takviyeci olur.