Genel Sağlık

Kolları sıvayın, bahar temizliği başlıyor!

….

.jpg

Mis gibi bahar havası evimize dolmaya başladı. Geride bıraktığımız kış ayının bütün ‘soğuk’ izlerini evinizden silemeye, yaşam alanınızı güneş ışıkları ile doldurmaya ne dersiniz? Bu önerilerle baharı evinize getirin!

22977.jpg

Öncelikle güneşin içeri girmesine izin verin. Camlarınızı silerek işe başlayabilirsiniz. Önümüzde hasret kaldığımız güzel güneşli günler bizi bekliyor. Güneşin ışığını tam anlamıyla hissedebilmek için camlarınız pırıl pırıl olsun.

9357.jpg

Ailenizden, kendi eşyalarını toplarlamaları konusunda yardım alabilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız, bu haftasonu çocuklarınızı da işin içine katarak hep beraber işe girişin. Çocuklarınız böylece hem düzenli olmalarının önemini ve hem de ailece bir şey yapmanın heyecanını yaşayacaktır. Tüm gün iş yapacağınızdan dolayı akşam yemeğinizde koca gün çalışmanın ödülü olarak çocuklarınıza dışarıdan yemek söyleyebilirsiniz.

15821.jpg

Dış mekanda kullandığınız mobilyaların onarılmaya ihtiyacı varsa bunları halledin ve temizliklerini yapın. Balkonunuzun veya terasınızın duvarlarında onarılması gereken alanlar varsa bunları da gözden kaçırmayın.

22973.jpg

Bahçeniz varsa ve ekim yapacaksanız, sezonluk ihtiyacınız olan ürünlerin listesini çıkarın.

20694.jpg

Havalar daha da ısınmadan çatınızın onarılması gerekiyorsa bunu da halledin.

22974.jpg

Bitkilerinizi de yaza hazırlayın, kuruyan kısımlarını temizleyin, yapraklarının tozunu alın.

17150.jpg

Dolaplarda yazlıkları görmeyeli uzun bir zaman oldu. Yazlıklarımıza hasret kaldık. Hurçlarda giyilmeyi bekleyen capcanlı renklerdeki kıyafetlerinizi hurçtan çıkarın, temizleyin ve dolabınızdaki yerlerine yerleştirin. Yalnız Mart ayında olduğumuzu unutmayın. Kışlıklarınızdan her türlü ihtimale karşı birkaç parça dışarıda bırakın.

22457.jpg

Süpürgenizin torbasını değiştirmenizin zamanı geldiyse bunu ihmal etmeyin.

5964.jpg

Koltuklarınızın, kırlent kılıflarınızı ve perdelerinizi yıkayın.

22975.jpg

Yerleri ferah bahar esansları içeren deterjanla silin. Koltuk arkalarını ihmal etmeyin.

15816.jpg

Buzdolabınız ve buzluğunuzu da temizlemeyi ihmal etmeyin.

22976.jpg