Genel Sağlık

Kendine en uygun egzersizi seçerek zayıfla!

.jpg

Sıkıcı ve yorucu egzersiz hareketlerinden sıkıldıysanız size güzel ve eğlenceli bir haberimiz var! Kendine en uygun egzersiz hareketlerini ve sporu seçerek kolayca zayıflayabilirsiniz.

22173.jpg

Hem dans ediyoruz, hem zayıflıyoruz!

Kış aylarına veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde dışarıda yürüyüş yapmak zor olduğundan evimizde oturmak daha cazip geliyor. Spor salonları da çok sıkıcı geliyorsa bir de bunları deneyin. Bu sene trend olan sporlar çok eğlenceli olmasının yanında çok kalori yakmanızı sağlıyor.

22172.jpg

Zumba sana göre olabilir

Bu spor latin müziği eşliğinde basit adımlar ve kolay hareketlerle yapılıyor. Shakira’nın kareografı Beto Perez tarafından geliştirilen zumba, herkes tarafından jkolaylıkla yapılabilecek ve bolca ters atabileceğiniz egzersizlerden biri. Zumba sayesinde dans etmeyi öğreneceğiniz gibi bir derste yaklaşık 700 kilo yakmanızda cabası.

22171.jpg

Sağlığın için dans et

Latin, house, techno gibi birçok dans türünün birleştiği bu egzersiz bol kalori yakmanızı, denge sağlamanızı ve vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar.

3617.jpg

Oryantale başlıyoruz!

Karın ve kalça probleminiz mi var? O zaman Türk kadınlarının en iyi olduğu dans olan oryantal bu bölgelerdeki problemleriniz için ideal bir seçim olacaktır. Oryantal sırasında hem bolca ter atarsınız hem de karın ve kalça bölgenizin şekillenmesini sağlarsınız.

3232.jpg

‘Benim sakinliğe ihtiyacım var’ diyenlerdenseniz…

Aqua Gym

Bel bölgenizde veya eklemlerinizde sorun yaşıyorsanız, Aqua Gym sizin için biçilmiş kaftan. Müzik eşliğinde yapılan bu egzersiz boyunca suyun kaldırma kuvvetinden yararlanılarak, bu kuvvete direnç gösterilmesi sağlanıyor. Bu egzersiz için yaşınız ve kondisyon durumunuz çok önemli değil.

22170.jpg

Yoga

Eski bir Asya öğretisi olan ve 2 bin yılı aşkın süredir uygulanan bu egzersiz sayesinde, stres, despresyon, astım ve hipertansiyon etkilerinin azalmasını sağlıyor. Bununla da kalmıyor, farkındalığınızı artırıyor, duruş ve nefesinizi bir düzene sokuyor.

18128.jpg

‘Yerimde duramıyorum, hareket zamanı’ diyorsanız…

Step ve dans

80’lerin modası step adım egzersizlerini, dansla birleştiren bu spor sayesinde hem eğlenecek hem de hızla kilo yakmış olacaksınız.

15272.jpg

Bisiklet turuna çıkıyoruz!

Bir nevi, kapalı alanda yerinde duran bisiklerle turnuva yapılan bu egzersiz sırasında sizi hareketlendirmek için müzik ön planda tutuluyor. Bu egzersizi yaklaşık 50 dakika boyunca yaptığınızda, bu süreçte tahmini 600 ile 700 arasında kalori yakmış oluyorsunuz.

3607.jpg

Motivasyona ihtiyacım var diyorsanız…

Tae-Bo

Bu spor, 90’lı yıllarda ünlü tekvando ustaası Billy Blanks tarafından ortaya çıkmıştır. Birçok dövüş sanatının harmanlanmasından oluşan Tae-Bo’da yaklaşık bir saat içerisinde müzik eşliğinde aerobik adımlarla tekme ve yumruk atılıyor. Siz, bir yandan stresinizi atıyorsunuz, bir yandan da bolca ter atıyorsunuz. Karşınızda bir rakip olmadan yapılan hareketler sayesinde denge, esneklik ve koordinasyon sağlıyorsunuz.

22169.jpg