Genel Sağlık

Kare yüzler için saç modelleri

….

.jpg

Kare yüzler için saç modeli seçerken amacımız seksi yüz kemiklerini öne çıkarmak ve çene hizasındaki orantısız genişliği kamufle etmek… Bu kurallara uyan ve size ilham verecek en güzel modelleri seçtik.

Keira Knightley

Öne doğru uzayan asimetrik kütler size çok yakışacak. Eğer çok güç saçlarınız varsa seyreltmeyi deneyebilirsiniz. Düz ya da hafif dalgalı saçlar için çok şık bir seçim olacak.

31399.jpg

Claire Danes

Kademeli olarak uzayan katlar yüz şekliniz için kamuflajlı bir çerçeve yaratacaktır. Kat vermek istiyorsanız, saçlarınızın uzun olması gerekiyor.

31400.jpg

Gisele Bündchen

Bündchen’ınki gibi asimetrik katlar ve seksi dalgaları denemek isterseniz saçlarınızın kısa katı göğüs hizasında olmalı… Aksi takdirde çene kemiğindeki orantısızlık ön plana çıkacaktır.

31401.jpg

Rosario Dawson

Yüzünüze çok yapışık, yani sleek olmamak kaydıyla hacimli dalgaları deneyebilirsiniz.

31402.jpg

Gwyneth Paltrow

Kare yüzlere en çok yakışan saç modellerinden biri de bu… Yumuşak ve uçları inceltilmiş düz kesim bir saç, yüzünüze her dokunduğunda oval şekle daha yakın gösterecektir. çok dalgalı modelleri yüzünüzü olduğundan geniş gösterebilir.

31403.jpg

Olivia Wilde

Göz hizasına inen kahküllerle orantıyı kurmaya yardımcı olabilirsiniz. Hafif, uzun dalgalarla saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Böyle bir kesimde kare yüzü daha ince göstermekte size yardımcı olacak kahkülleriniz olduğu için toplu modelleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

31404.jpg

Anna Paquin

Yuvarlak yüzlere çok yakışan ortadam ayrım sizin için uygun olmayacaktır. Saçlarınızın kaş hizasından tek yöne doğru ayırın.

31405.jpg