Kansere Karşı Şifa Natürel Mahsullerde
Kanser

Kansere Karşı Şifa Natürel Mahsullerde

Herkesin fobili düşü olan kansere karşı yeşil sebze tüketimi şifalı özellikleri ile ehemmiyetli. Tüm dünyada süratle dağılan kanserle savaşmanın birinci yolu, şuurlu ve doğru beslenmeden geçiyor.

Özellikle sebze ve meyveler kanserle çabada ehemmiyetli rol oynuyor.Kuşkonmaz, kereviz, maydanoz gibi sebzeler burada öne çıkıyor.

Kanser cinsleri arasında  pankreas kanseri dikkat topluyor, Prof. Dr. Erkan Topuz, pankreas kanseri hastalarının, proteinden zengin beslenmeleri gerektiğini vurguluyor. Pankreas riski olan hastalann balık, yağsız kırmızı et, kümes hayvanları, köy yumurtası, yoğurt, baklagiller harcamasını öneren Prof. Dr. Topuz, pankreas kanserine tutulanlara da şu tekliflerde bulunuyor:

Zeytinyağını seçim edin. Çiçek balı, kara üzüm pekmezi harcayın. Havuç, portakal suyu için. Ancak meyve sularını hemen değil, uzun müddette harcayın. 1 kadeh 15 – 20 dakika müddette içilmelidir Semizotu, enginar, kereviz, yerelması gibi yiyecekler yiyin. Kuşkonmaz, kereviz ve maydonoz suyunun hayvanlarda uru küçülttüğü, hatta yok ettiği görülmüştür. Hastalar özellikle kuşkonmaz harcasın. Günde 1 tatlı kaşığı zerdeçal, çökelek, keçi peyniri yoğurdu yiyin. Günde 2 kezden fazla şeker alımı yüzde 70 oranda pankreas kanseri tehlikesini artırır.

Bu surattan şekerden kaçının. Yer fıstığı ve cevizin destek rehabilitasyon olarak yararı vardır. Pankreas az enzim salgıladığından dolayı ananas, avakado, papaya harcayın. Günde 1 kadeh ananas suyu için.