Kadınların Kandırma Nedenleri
Kadın Sağlık

Kadınların Kandırma Nedenleri

Günümüz de bir çok konutluluğun noktası olan kandırma, cemiyetimizce kadınlarda bağışlaması olanaksız olan bir düşüncedir. Oysa ki kandırma, insanoğlunun varolduğu günden itibaren süregelen ve günümüzde ki gibi yargsız infaz edilmemesi gereken bir eylemdir Melek‘lerim. Yargısız infaz diyorum, zira kandırılmanın sebepleri çok çok ehemmiyetlidir. Bireyi kandırma eylemine çeken neden oldukça önemlidir.

Sevgili saglikhanem.net kullanıcılarımız, dileriz ki hiç kimse kandırmaz ve aldanmaz. Fakat dediğimiz gibi bu insanoğlunun asıllarından biridir.
Hiç birimizin tasvip etmediği bu gidişatı hakikatleştiren kadınların, hakikat sebeplerini azıcık irdeleyelim. Kısacası; kandıran kadınların, kandırma sebepleri…
* Kendine olan güvenini yitiren kadar bu özgüveni kazanmak için kandırabilir? * Eşinin kendisine olan alakası eksilmişse, meseleler arkasıymışsa, böyle bir eyleme müracaat etebilir. Eşin alakasını tekerrür kazanmak ismine yapar bunu. * Eşinin artık kendini beğenmediğini düşündüğü an, karşı türden de alkışı sezdiği an böyle bir yola müracaat etebilir. * Kandırıldığı zaman pek çok kadın kandırarak karşılık verir. Bu bir çeşit intikam alma yoludur, onun için * Sevilmediğini sezdiği zaman, aralıksız olarak vücudunun bir yerlerinden şikayet edildiği zaman kandırabilir. * Kendinden memnun değilse, misalin çok kilo aldığını düşünüyor ve hoşlanılmak istiyorsa, kandırabilir. * Eşi ile cinsel tatmini yaşayamıyorsa kandırır. Tecrübe kazanmak ister. * Fazla kıskançlıklar nedeninden usanır ve kandırır. * En yakın dostuna eşi tarafından kur yapılırsa kandırır. * Eş çok yakışıklı ise, kompleks yapar kandırır * Sevişme sonrası kayıtsız kalırsa, kandırır. * Eş işine ve otomobiline daha çok önemsiyor ve bunu sezdiriyorsa, kandırır. * Eş her gece eve aralıksız geç sürelerde geliyorsa, kandırır * Annesine öncelik veriyorsa, kandırır. * Aşk bittiyse, kandırır. * Paylaşımlar, ortak noktalar kalmadıysa, ilişki rutin bir hal aldıysa kandırır. * Aralıksız aşağılanıyorsa, küçümseniyorsa, kandırır.
Tabi ki bunun altında en ehemmiyetli olan şahsiyettir. Karakteri cılız insanlar, bu eyleme daha kolay kapılabilirler.
Tüm bu mazeretler hakikatinde analiz etilemeyecek vakalar değil. Karşılıklı konuşma ile gerekirse bir uzmana danışarak birliktelikler yoluna koyulabilir. Tabi bunu karşı tarafta kabul ederse. Neticede kandırmak kelime olarak dahi insanı irite eden bir şeydir. Bu sürece gelmeden eşlerin birbirlerini kavramaları, ilişkilerinde ne almak, ne vermek istediklerini öğrenmeleri gerekir. Karşılıklı olarak coşkuyu yitirmemek, sevgi ve hürmeti beslemek kandırma ve kandırılma tehlikesini ortadan kaldırır. Elbette güven de çok ehemmiyetlidir. Bir ilişkide ya da konutlulukta içtenlik; netice ne olursa olsun ön tasarıda yakalanmalıdır.
Kandırılmak istemiyorsanız, asla kandırmayı düşünmeyin. Şayet artık ilişkinizden zevk almıyor, sindiremiyorsanız da en iyi yol ufalamaktır, kandırmak değil. Eşinizi kandırarak kendinize sürükleyeceğinizi asla düşünmeyin. Bir anlık hiddet ile yapılan işler inanılmayacak derecede makûs sonuçlanabilir.
saglikhanem.net olarak, Allah hiç kimseye kandırmayı da aldatılmayıda yaşatmasın diyor ve bu gidişatı yaşayanların ise kandırmaya eğilimlendiren sebepleri de göz önünde bulundurmasını öneri ediyoruz.
Zira; hiç bir kabahat nedensiz işlenmez!!!
Sevgilerimizle… saglikhanem.net Kadınların Kandırma Nedenleri