Genel Sağlık

Jessica Alba’nın yolculuk güzelliği

.jpg

Hamileyken giydikleri ve hiç özenini kaybetmediği güzelliğiyle de dedikodusunu yaptığımız Jessica Alba’nın şimdi de valizini kurcalayacağız. Güzel yıldızın, iki küçük kızı ve eşiyle yolculuğa çıkarken bazı olmazsa olmazları var. Bunlardan en çok işinize yarayacak olanları derledik. Şimdi sadece tatilde değil, tatil yolunda da harika görüneceksiniz.

30790.jpg

“Yumuşak bir tişört ve rahat bir pantolonunuz mutlaka vardır. hatta yolculuğa çıkacağınızda elleriniz otomatikman onları arar. Sıcak havalarda ihtiyacınız olmasa bile her an klimalı bir ortamda battaniye görevi yapması ve uykunuz geldiğinde yumuşak bir yastık olması için yanınıza bir şal alabilirsiniz. İndiğinizde daha derli toplu ve özenli görünmek için bir de blazer ceket…”

30791.jpg

“Yolculuklarda, nasıl seyahat ediyor olursanız olun, ayaklarınız şişecektir. Bu yüzden en güzeli spor ayakkabı değil, babettir. bir terlik görevi görür. Benim favorim TOMS marka doğal renkli babetler…”

30792.jpg

“Yolculuk sırasında görüntünüzle ilgili kafanıza takılan şeylerin başında saçlarınız geliyorsa, bir şapka kullanın! Sürekli bakımlı ve şık görünebilirsiniz. Saçlarınız dağılırsa gizleyebilirsiniz, ya da üst kısmı kamufle edip istediğiniz gibi toplayabilirsiniz.”

4091.jpg

“Tatilde kullanacaklarınızdan farklı olarak yolculuk sırasında yanınızda bulunması gereken bazı malzemeler var. Fırsat bulduğunuzda aynaya bakarken korkunç ve yorgun bir ciltle karşılaşmak istemezsiniz, değil mi? Bu yüzden size öncelikle nemlendirme gerekiyor. Kapatıcınız mutlaka olsun. Kıvrık kirpikler sizi daha enerjik ve neşeli gösterecek. Göz makyajınız bu kadar olsun. Elmacık kemiklerinizin hemen üzerini renklendirin.”

30793.jpg

“Jel dezenfektanlar bir ara her yerdeydi. Siz onları unutmayın, her yere dokunduğunuz yolculuğunuz sırasında ellerinizdekilerden kurtulmadan krem bile sürseniz teninizin içine geçecektir. Bunu makyözlerimden öğrendim. Özellikle tırnak arasında kalanlar makyaj sırasında cildimize işliyor.”

30794.jpg

“C vitaminleri enerjinizin yükselmesini ve kendinizi taze hissetmenizi sağlar. Yolculuğa çıkmadan önce taze bir bardak portakal suyu ya da limonata içebilirsiniz. C vitamini tabletlerinden de tüketebilirsiniz. Yolculuk sırasında da bunlardan alabilirsiniz.”

30795.jpg

“Sadece uyumak için değil, boynunuzu desteklemek ve omurganızı rahatlatmak için de bir boyun yastığına ihtiyacınız var. Kadife gibi yumuşak kumaşlardan olanları yüzünüzde çirkin izlere de sebep olmaz.”

30796.jpg

“Asla müziksiz bir yolculuk düşünemiyorum. Favorim de Dr. Dre’in Beats kulaklıkları…”

30797.jpg

“Uçakta daha fazla UV ışınına maruz kaldığımızı biliyor muydunuz? Bu yüzden nemlendiricinin haricinde ekstra güneş korumasına ihtiyaç var. Ben de mutlaka ellerim ve yüzüm için güneş kremi kullanıyorum.”

30798.jpg

“Gül özlü bir krem her koşulda ve her yerde cildinizi makyaj için hazırlayacak. Üstelik çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Onların da kendilerini daha rahat hissetmesini sağlayacak.”

30799.jpg