Genel Sağlık

İş kadınının yaz makyajı nasıl olur?

.jpg

Her gün az ya da çok makyaj yapmak zorunda kalan iş kadınları için yaz makyajının iki ayrı önemi var: İlki cilt sağlığını korumak, ikincisi de doğal ve abartısız olmak…

Bunun için altı adımlı bir makyaj sürecinden geçeceğiz.

28787.jpg

Cildinizi her sabah ve her akşam temizleyin. Uyumadan önce temizleyici köpük-tonik ve gece kremi üçlüsünü ihmal etmeyin. Sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra daha hafif bir yatıştırıcı ya da canlandırıcı tonik kullanın. 20 dakika sonra güneş korumalı bir krem kullanın.

28794.jpg

Daha doğal ve hafif bir fonföten uygulaması için hafifçe nemlendirilmiş bir makyaj süngeri kullanın. Çok az bir miktar fondötenle harika bir etki yakalamış olacaksınız. Bronz görünümden hoşlanıyorsanız üzerinde bronz pudra sürebilirsiniz.

28789.jpg

En önemli noktaya geldik: Göz makyajı.

Ofiste, okulda, hastanede vb. iş yerleri için dumanlı bir göz makyajı uygun olmaz, değil mi? Nude, bakır ya da beyaz tonlarını tercih edin. Siyah dipliner ve hafif bir çizgi halinde ya da siyah göz kalemi kullanın.

Sabahları gözler şiş olacağından kamufle etmek için hacimlendirici bir maskara uygulayın.

28790.jpg

Allığı kesinlikle unutmayın. Krem allık kullanıyorsanız, içine bir miktar bronzlaştırıcı krem ekleyebilirsiniz. Bu sabahları daha sağlıklı ve bakımlı görünmenizi sağlar.

28793.jpg

Koyu rujlar iş yerine göre değildir. IPump.org şirketler grubunun CEO’su Lahle Wolfe iş görüşmesine gelen kadınlarda önce buna baktığını söylüyor. “Ben de ofise giderken makyaj yapıyorum, fakat bir iş kadını gibi… Sabahları sade bir parlatıcı ya da ten rengi ruj yeterli olacaktır.”

28791.jpg

Makyaj çantanızı yanınıza almayı unutmayın. Bir kadın her an her şeye hazırlıklı olmalıdır! İş çıkışı bir parti daveti geldiğinde paniğe gerek kalmayacak.

28792.jpg