İnce Telli Saçlara Hacim Verin
Grip - Soğuk Algınlığı

İnce Telli Saçlara Hacim Verin

Öncelikle azıcık açıklama: Çoğu zaman ikisi bir arada bulunsa da, ince telli saç her zaman “az saç” değildir. Az saç yalnızca kafanızda çok saç teli olmamasıdır ve doğuştan geldiği için bununla alakalı yapabileceğiniz çok şey yoktur. Bazı insanlar kalın saçlı olmasına karşın ince telli saç olarak belirlenir zira saçları ipeksi ve yumuşaktır, doku sağlayan dalga ve tırtıklı görünümü yoktur. Başka bir gidişat da, saçın hacimsiz oluşudur. Biz de zati bunu sağlamaya çalışıyoruz.
New York Laicale salonları kuaförü Robert Winslow, tüy gibi bebek yumuşaklığındaki saçlara yaptıkları ile öğrenilir. Çok zaman ve para tüketmeden bütün bir görünüm sağlamak isteyen bu bayanlara 3 nasihati var: Şayet uzun saçlarınız varsa her gece saçlarınızı yıkadıktan sonra başınızın üzerinde büyük bir at kuyruğu yapın. hatta daha fazla hacim için bağlamadan evvel kurutun. Öylece yatın ve at kuyruğunu sabah çözdüğünüzde saç köklerindeki ekstra hacime afallayacaksınız. Şişkin tesir genelde tam gün sürer.
Dalgalı bir görünüm için yeni yıkanmış saçlarınızı uyumadan evvel büyük bit ya da birkaç tane topuz yapın. yeniden ekstra hacim istiyorsanız kurutun. Açtığınızda dalgalı saçlar göreceksiniz. Daha da dalgalı bir görünüm için gece saçlarınızı örün ya da 17. ve 18. yy da bayanların yaptığı gibi daha önceki bezlerle bağlayın. Sıcak ütü ve maşaların eziyeti olmaksızın azıcık kıvrım katacaktır.

Doku, şu paklik hastası zamanlarda saçların kendi salgısını üretmesine zaman vazgeçmeden gerektiğinden de sık yıkamamıza karşın saçın kendi yağından da gelebilir. Şayet saçlarınızı iki güne bir deviriyorsanız hatta 3 günde bir deviriyorsanız Winslow daha iyi sezeceğini ve kalınlaşacağını söylüyor. Şayet bu sizin için çok bohemse, sprey için konutta bir tuzlu su şişesi hazırlayın ve saç diplerinize sıkın. Su kuruduğunda tuz kalacak hem size denizden yeni çıkmış rahatlığı verecek hem de saçlarınıza azıcık kalınlık katacaktır. Ekstra doku kazanırken hacim de verecektir.
Krem ve hacim veren mahsuller saça hacim verir ve onları şekillendirir. Winslow fazla kullanmamak için teklifleri takip etmenizi söylüyor:
Şayet krem kullanıyorsanız, saçın ağırlaşmasını önlemek için daha çok diplere uygulayın.
Şayet hacim verici bir köpük ya da jöle kullanıyorsanız, yalnızca köklere uygulayın. Saçlarınızı kafanızı alt doğru eğerek ve sıcaklığın köklerinize gelmesini sağlayarak kurutun. Saçlarınızı evvel böyle kurutun ve emin bir kısma biçim vermek istiyorsanız başınızı kaldırın.
Saç spreyini saç köklerinize uygulayın, yeniden saçlarınızı öne eğerek.
Saçlarınıza verdiğiniz hacmi gözetmenin iyi yollarından biri soğuturken Velcro bigudileri ile saçlarınızı sarmaktır. Ufak dalgalar için ufak bigudileri, orta boylar için orta boyları ve gevşek dalgalar için büyük bigudileri kullanın.
Şayet saçlarınızda gerçekten çok hacim istiyorsanız, bir kuaförün saçlarınızın kimyevi maddeler kullanarak kalınlaştırılması ya da başkasının saçlarını ilave etmesi gibi kullanabileceği bir hayli yöntem var.
Röfle yapmak hacimde çoğalışı sağlamanın kolay yollarından biri. Katlı renkler görünümde bir derinlik verir ve renk rehabilitasyonları azıcık doku vererek saçlarınızı azıcık sertleştirir.
Kalıcı dalga sahibi olmak saçlarınıza yapabileceğiniz en makûs şeyken teknolojinin ilerlemesi ile 80’lerin elektrikli görünümüne karşın yerine daha kabul edilebilir bir harekât olarak görülmeye başlandı. Hala perma saçınızın biçimini değiştirmek için kimyeviler kullanıyor, düz ve inceden daha dolgun ve dalgalıya. Neticeler değişken. İyi bir perma hayat kurtarıcı olabilir ancak makûs olanda gerçekten makûstur ve uzayıncaya kadar onunla yaşamak zorundasınız. Uygulamadan evvel kuaförünüzle konuşun ve tam iyi ve makûsları düşünün.
Kaynak ve dalgalar uzun zamandır bizimle, ancak onlarla olmak zorunda olan kızlar genelde güç zamanlar geçiriyor. Bunun sebebi kaynak ve örgülerin saç köküne çok yakın yapıştırılmaları ve öylece uzamaya vazgeçilmeleridir. Bu teknik kırılmalara ve hasara yol açabilir, yapıştırma esnasındaki acıyı saymıyorum. Şayet saçlarınız iyi vaziyetteyse ve kuaförünüz kaynak mevzusunda deneyimli ise bu iyi bir alternatif olabilir. Ancak unutmayın, kesintisiz bakım lüzumludur.
Son olarak, çok titiz değilseniz kendi saçınızla natürel saç karıştırmayı deneyin. Genellikle sıcak yapışık ile yapılır ve doğru yapılmadığında daha az hasar verici olabilir ve örgü olanlardan daha natürel görünür. Ancak konutta-yapın kitlerinden kaçının ve kesinlikle eğitimli bir kuaföre yaptırın. Kafanıza yakalanan sıcak yapıştırıcı silahının dışında, kaynağın saçınızın rengine ve niteliğine emin olun. Winslow aksi takdirde çok niteliksiz olacaktır.