Genel Sağlık

İhtiyarlamaktan gözeten kahraman teklifler

…..

.jpg

Zamanı durduramayız, fakat aleyhimize döndürebiiriz. Seneler akıp geçerken hoşluğunuzdan ve gençliğinizden ödün vermek zorunda değilsiniz. Gençlik resimlerinizle gelecek resimleriniz arasında siz istemediğiniz sürece fark olmaz!

Tek yapmanız gereken günlük rutininizde cildiniz için bu detaylara dikkat etmek:

26060.jpg

Sabun yerine surat arınma sütü kullanın

Cildinizin kurumasına neden olan sabun yerine cilt tipinize uygun surat arınma sütü veya akışkan arınma jelleri kullanabilirsiniz. Paklik sonrası tonik kullanarak açılan gözenekleri tekerrür sıkılaştıracak ve ıslatıcı için hazır hale getireceksiniz. Sabah ve gece cilt tipinize uygun ıslatıcı sürerek günlük bakımınızı bitirmiş olacaksınız.

20328.jpg

Ölü hücreleri yok edin!

Haftada bir kere cildinizdeki ölü hücreleri ve siyah noktaları arınmak için peeling yapmalısınız. Böylece cildinizin soluk almasını sağlar ve genç kalmasına dayanakçı olursunuz.

19243.jpg

Güneşin hasarlı tesirlerinden korunun!

Güneşin hasarlı tesirlerinden suratınızı korunmak için kesinlikle güneş kremi kullanın. Yaz-kış ayrımı yapmadan, ıslatıcınızı sürdükten sonra güneşderi gözetici krem sürmeyi alışkanlık haline getirin. Cildin ihtiyarlamasında en tesirli sebebin ultraviole ışınları olduğunu unutmayın.

14916.jpg

Cildiniz soluk alsın!

Cildinizin soluk alması çok ehemmiyetli; bu sebeple kullandığınız makyaj mahsullerinde muhtemel olduğunca cildinizin soluk almasına izin verecek natürel mahsuller seçim etmeye çalışın. Akşamları ise cildinizi arınmadan asla yatmayın.

22725.jpg

Bitkilerin eforuna inanın!

Antioksidan hücre imhasını yavaşlattığından cildinizin genç kalması için antioksidan kapsayan sebze ve meyve harcamaya özen göstermelisiniz. Yeşil çay, brokoli, karnabahar, sarımsak, domates, ceviz, badem, kivi, çilek, kuşburnu bol ölçüde antioksidan kapsayan besinlerdir.

21984.jpg

Su içmeyi unutmayın!

Cildin en ehemmiyetli nem kaynağı su içmeyi sakın bakımsızlık etmeyin. Gün içinde en az 8 kadeh ya da iki litre su içmeyi unutmayın.

21409.jpg