Hoş Bayanlar Aldatırmı
Kadın Sağlık

Hoş Bayanlar Aldatırmı

Uzun araştırmalarımız neticesinde hoş bayanların partnerlerini ilişkileri sırasında kandırmaya gerek dinlediği öğrenilmektedir. Hoşluğuyla Hıyaneti ve sadakatsızlığı ortaya koyan hanımlarımız, partnerlerini yarı yolda bırakıyorlar.Aldatmak ne kadar makûs bir şey olsada bir çok insan yapıyor. Erkekler gibi bayanlarında kandırdığını açıklayan uzmanlar hoş bayanların daha çok kandırdığını söylediler. İşte uzmanların açıklamaları…

Hoş bayanlar daha çok kandırıyor? Alman Bild am Sonntag Gazetesi ’nde yer alan haberde, Londra ’daki St. Thomas Sağlık Kurumu ’nde Prof. Tim Spector ve takımı tarafından yapılan araştırmaya yer verildi. Bayanlara kandırma alışkanlıkları hakkında sualler sorularak bilgi alınırken, çıkan netice oldukça afallatıcı oldu:
Bayanlardan yüzde 23′ü eşini kandırdığını söyledi. Daha esrarengizi ikiz kardeşlerden biri, eşini kandırdığını söylediyse değişik kardeşin de hıyanet etme ihtimali yüzde 55 olarak ortaya çıktı. Genleri aynı olan tek yumurta ikizlerinde iki kardeşin de kandırma ihtimalinin daha da yüksek olduğu tanımlandı.
Prof. Spector, hıyanetin genlerle alakası olmasının, muhtelif genlerin birbirine tesir yapmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Prof. Spector, “Aynı gidişat, insanların tehlikeyi hoşlanmasında da yaşanıyor. Burada da bir hayli genin birbirine tesiri bu duyguyu ön tasarıya çıkarıyor” dedi.
Hoş bayanlar kandırıyor!
Amerika Birleşik Devletleri ’li bilim adamları, hoş bayanların, eşlerini veya sevgililerini kandırma ihtimalinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırma için yaşları 17-30 arasında değişen 58 bayanla surat surata görüşüldü.
Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre, hoş bayanlarda, bayanlık hormonu östrojenin bir cinsi olan ‘östradiol ’ adlı bir hormon bulunuyor. Bu hormon seviyesi yüksek olan bayanların kandırma tehlikeyi daha yüksek oluyor.
Ayrıca bu hormonun yüksek olduğu bayanlar, daha fazla partner değiştiriyor. Hoş bayanlar, etrafındaki erkeklerden daha çok alaka görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu surattan da kandırmaya meyilli oluyorlar.
Araştırmayı yapan Dr. Krîstina Durante, bu hormon seviyesi yüksek olan bayanların yalnızca çocuklarına daha iyi bir baba ve iyi bir koca değil, daha fazla şey istediğini tespit etti.
Bu bayanların standartları yüksek oluyor ve erkeklerden daha yüksek temennileri bulunuyor. Ayrıca tıpkı erkeklerdeki testosteron hormonu yüksekliği gibi, cinsel istekleri daha fazla oluyor.