Genel Sağlık

Her kadında bulunması gereken 10 saç ürünü

Güzelliğini ön plana çıkarmak için bazı ürünlere ihtiyacınız var!

.jpg

Artık eminiz, saç bantları çocuklar için değildir. Bu yüzden bir çocuk gibi de kullanılmamalıdır. Seksi, dağınık bir topuz, ışıltılı bir saç bandını kombinlemeniz çok uygundur. Asimetri ve dalgaları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Özellikle saçlarının tepe noktasına hacim vererek daha oval bir yüz şekli elde etmek isteyen yuvarlak yüzlüler bu taktiği rahatlıkla kullanabilir.

31844.jpg

Kötü saç günlerinde hafif ve kolay bir atkuyruğu yapmak isterseniz klipsli tokaları (barrette) kullanın. Özellikle kaplumbağa sırtı bir model, lastik bir tokadan çok daha sofistike görünür. Toplama noktasını bol ve gevşek bırakın.

31845.jpg

Her kadının taşlı bir tokası olmalı. Sizin tarzınız değilse, mat renkler kullanın. Ya da sadece metal işlemeli, oymalı bir toka kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken önemli bir davete katılırken saçlarınızı topuz yapmak ve bu tokayı da hemen yanına takmak… İşte muhteşem görünüyorsunuz!

31846.jpg

Sleek atkuyruğunu geniş bir tokayla yapın, lastik bir tokayı kat kat takabilirsiniz. Bu ince atkuyruğunuzun başınıza yapışmasını engeller ve çok daha seksi bir hava kazandırır.

31847.jpg

Saçlarınızı bunlardan biriyle şekillendirdiğinizde etkileyici görünümün son vuruşunu yapmak için dumanlı bir göz makyajı yapın. Artık tüm markalarda arkası fırçalı kohl pencil bulmak mümkün.

31848.jpg

Temiz saçları toplamak biraz zor olabilir. Saç en güzel ikinci gün görünür. Bu yüzden kirli saç her zaman olumsuz bir şey değildir. Yine de kirli saçlarla kendinizi iyi hissetmezseniz kuru şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz.

31849.jpg

Kurdeleleri kullanmaya 2013’te de devam edeceğiz, hatta biraz daha fazla… Fakat bu konuda bazı şartlar var, hediye paketi gibi ucuz görünen kurdelelerden uzak duruyoruz. İpek ya da keten gibi belirgin dokulu kurdeleleri kullanabilirsiniz. Kabarık kurdeleler retro ruhuna uygun olacaktır.

31850.jpg

Bir tane tel toka takmayın, en az 5 tane takın! Çünkü aslında onlar sadece dökülen saçları toplamıyor, hacimleri sabitliyor, seksi bombeler yaratabiliyor, toplu saçlarınızın kenarlarını süslüyor. Özellikle metal renkli olanlarını seçin. Saçlarınız sarıysa altın, kumralsa, bakır, siyahsa gümüş renkleri kullanabilirsiniz.

31851.jpg

Tüm bunlar için saçlarınızın uzun olmasına da gerek yok. Aksine 2011’in sonundan itibaren kısa saç modelleri çok daha ön plana çıktı. Onları süsleyin.

31852.jpg

Taçları bırakın masallarda kalsınlar, çünkü Paris Hilton bile olsanız rüküş kalıyor. Bunun yerine Helenistik ince zincir taçları kullanabilirsiniz.

31853.jpg