Genel Sağlık

Hardal yağının faydaları

..

.jpg

Hardal bitkisinden elde edilen hardal yağının birbirinden farklı yararlarıyla birçok sorununuza çözüm bulacağınızı biliyor muydunuz? Üstelik bu yöntem antik Yunan döneminden bu yana çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılmış.

İçeriği bakımından omega 3 yağ asidi, çinko, lif, kalsiyum, demir ve protein gibi önemli maddeler bulunduran hardal yağı, Ahmet Maranki’nin de reçeteleri arasında bulunuyor.

32577.jpg

Saç

Hardal yağının içerdiği oleik asit ve linoleik asit birleşince saç üzerinde mucizeler yaratır. Kirli hava, ısı, zararlı ışınlar gibi etkenlerden yıpranan saçların yenilenmesine yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan olan selenyumu içermesiyle saç dökülmesinin önüne geçer.

Haftada bir hardal yağıyla saçlarınıza masaj yaparak saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.

32578.jpg

Cilt

E vitamini bakımından zengin hardal yağı cilt çatlaklarını giderir, cildinizi yeniler ve ultraviyole ışınlarından korunmasına yardımcı olur.

32579.jpg

Kaşıntı

Kaynatılıp vücuttaki kaşıntılı bölgeye sürülen hardal yağı, kaşıntının azalmasına yardımcı olur.

32580.jpg

Ağrı

Kas açıcı özelliğe sahiptir. Kireçlenme, romatizma, bel fıtığı gibi hastalıklardan dolayı oluşan ağrıların azalmasında etkilidir.

32581.jpg

Ahmet Maranki’nin bel fıtığı reçetesi

Hardal yağı ve zetin yağını hafifçe ısıtın ve gece yatmadan önce bel bölgesine masaj yaparak yedirin, üzerini streç filmle sarın. 20 gün boyunca aynı işleme devam edin, ağrılarınızın azaldığını hissedeceksiniz.

32582.jpg

Cildinizde kızarıklık oluşturur ve alerji yaparsa kullanmamanızı tavsiye ederiz.

22135.jpg