Genel Sağlık

Hangi göze, hangi mor?

..

.jpg

Hollywood’un en güzel kadınlarından Mila Kunis bir davette verdiği bu pozla bize ilham verdi! Mor elbisesi ve daha da önemlisi mor göz makyajıyla biz de onun güzelliğini taklit edelim.

Bu kusursuz görünümün yaratıcısı stilist Levy bu sezon tüm makyaj koleksiyonlarında yer alan mor-mürdüm tonlarının en çok yeşil gözlülere yakıştığını söylüyor.

25426.jpg

“Yeşil ve mor birbirini mükemmel şekilde tamamlar. Özellikle de böyle güzel, iri gözleriniz varsa… Yeşil ve ela gözlüler morun her tonunu rahatlıkla kullanabilirler.

25427.jpg

“Eğer kahverengi gözleriniz varsa morun sıcak tonlarını tercih etmelisiniz. Bunu başarmanın en kolay yolu altın ve bakır ışıltılardır. Gözlerinizin ortaları için altın ışıltılı bir mor seçin. Sadece göz kenarına uygulayacağınız gölgede koyu tonları tercih edin.”

25428.jpg

“Mavi gözleriniz varsa gri alt tonlu morları kullanın. Yani moru ana renklerin tonlarıyla birleştirin. Kendi göz renginizi da vurgulamanızı sağlayacak açık bir mavi kullanabilirsiniz.”

25429.jpg

Eğer mor göz farını ilk kez uygulayacaksanız tek tonlu bir renk kullanın. Tonları aynı rengi arttırarak ya da azaltarak verin.

25430.jpg

Mor göz kalemi kullanmayı da deneyebilirsiniz.

25431.jpg

Eğer mor bir göz makyajı yapmak isterseniz bakır ya da altın tonlarında bir kıyafet seçin. Toprak tonları da mora çok yakışacaktır.

Günlük stiliniz için pastel tonlarda mavi ve yeşil giyebilirsiniz.

25432.jpg