Genel Sağlık

Haftanın yeni filmleri!

.

.jpg

Azrail’i Beklerken

Yönetmen: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
Oyuncular: Mathieu Amalric, Edouard Baer, Maria de Medeiros

Özet: 1958’de İran Tahran’da yarıyılın en iyi kemancılarından olan Nasser-Ali,Khan en hoşlandığı kemanı kırılınca yaşamdan soğuma noktasına kazanç. Onun yerine hiçbir müzik aletini koyamaz ve kemanı olmadan yaşamak onun için vefatla eş bedeldir. Yatağına uzanıp vefatın gelmesini bekleyen Nassar Ali bu süreçte düşsel bir yolculuğa çıkar ve seyircilere çocukluğundan itibaren hayatının kesitlerini, acı-tatlı hatıralarını açar. Geriye dönüş sahneleriyle de yaşadığı büyük aşkı sonrasında da müziğe yönelişini kendi zekasını ‘izleyenlerle’ paylaşır.

Azrail’i Beklerken’in fragmanı için tıklayın!

28486.jpg

Babam İçin

Yönetmen: Ellen Perry
Oyuncular: Perry Eggleton, Damian Lewis, Kristian Kiehling

Özet: Will Brennan, yakın zamanda annesini kaybetmiş, babası ise bir süre önce ortadan kaybolmuş 11 yaşında kimsesiz kalmış bir çocuktur.

Will ’in futbol karşı ilgisi ve bilgisi ise çevresindeki herkesten daha fazladır.

Babam İçin’in fragmanı için tıklayın!

28487.jpg

Gizemli Kadın

Yönetmen: Pawel Pawlikowski
Oyuncular: Kristin Scott Thomas, Ethan Hawke, Samir Guesmi

Özet: Amerikalı yazar Tom Ricks hakkında çıkan bir skandaldan uzaklaşmak ve hayatını yeniden yoluna koymak için Paris’e gelir. Planı ikinci romanına yazmaya koyulmak ve aynı zamanda çok sevdiği kızına daha yakın olmaktır. Yeni tanıştığı Arap asıllı bir Fransız Tom’a “güvenlik” ile ilgili bir iş teklifinde bulunur. Aynı günlerde Margit adında gizemli bir kadınla da tanışır ve bir an aralarında karşı koyamadıkları tutkulu bir çekim başlar. İlişkileri devam ettikçe Tom’un başına bir dizi hiç beklenmedik olay gelecektir.

Gizemli Kadın’ın fragmanı için tıklayın!

28488.jpg

Karanlık Gölgeler

Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter

Özet: Zengin ve çapkın vampir Barnabas Collins’in cadılar, hayaletler ve canavarlarla dolu karanlık dünyasını beyazperdeye taşıyor.

1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartır ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini keşfedecektir. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almaktır.

Karanlık Gölgeler’in fragmanı için tıklayın!

28489.jpg
.