Genel Sağlık

Göz etrafındaki buruşuklar neden oluşur?

.jpg

Suratımızın en alıngan bölgelerinden göz altlarının ve göz etrafının bakımının çok ehemmiyetli olduğunu belirten Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, buruşukluklarımızı artıran yaptığımız dört yanlışı anlatıyor.

14016.jpg

Göz çevresindeki ince ten, gözleri ovmak sebebiyle çizgilerin oluşmasına davetiye çıkarır. Makyajınızı paklerken dikkatli olmalısınız. Sert hareketlerle makyajınızı silmek bu çizgilerin oluşmasını tetikler. Bu gidişatta göz makyajınızı basitçe çıkartabilecek, yağlı harabe vazgeçmeyen bir arınıcı seçim faktörüz gerekir.

31066.jpg

Sabahları kalktığınızda suratınızda sıkça çizgi oluyorsa reelinde yanlış uyuyorsunuz demektir. Bu alışkanlığı bozmak gerek; zira kesintisiz aynı yerin üzerine uyunduğunda yastıkla sıkışan yüzde zamanla kalıcı izler oluşmaya başlayacaktır. Bu sebeple gizem tüstü uyumak kurtarıcınız olacaktır.

34677.jpg

Vücudunuzda yer alan ince tenler her zaman daha fazla bakıma lüzum dinler. Göz etrafları da bu tenlerden oluşur. İhtiyarlamayı eksiltmek ismine piyasada bulunan bazı kremlerden destek alabilirisiniz.

36160.jpg

Dışarıda dolaşmayı beğeniyorsanız, bir de güneşli havada gezmek sizi mutlu ediyorsa gözlüksüz dolaşmak buruşuklukların çoğalmasına davetiye çıkarıyor. Şimdi aynanın karşısına geçin. Sanki güneşe bakıyormuşçasına gözlerinizi kısın. Gözlerinizin çevresinde oluşan çizgileri fark ettiniz mi? İşte gözlük kullanmazsanız bu çizgiler sizde kesintisiz hale gelebilir.

1562.jpg