Genel Sağlık

Göğüsler hakkında bilmedikleriniz

Kadınların göğüsleri hakkında bu detayları daha önce duymadınız.

.jpg

Kadın vücudunun en estetik bölgesi olan göğüsler hakkında aslında o kadar az şey biliniyor ki. İşte göğüsler hakkında birkaç ilginç bilgi…

38010.jpg

ABD’de bir plastik cerrahi derneği tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, çoğu kadının iki göğsü arasında hafif bir boyut farkı bulunuyor.

32966.jpg

Genelde sol göğüs diğerinden büyük oluyor. Uzmanlara göre bunun nedeni; sol tarafın, ergenlik çağında daha fazla östrojene maruz kalması.

32537.jpg

Tıpkı göbek delikleri gibi, göğüs uçları da farklı tip ve boyuta sahip… Hiç kimsenin göğüs ucu, bir başkasınınkine benzemiyor.

32151.jpg

Göğüs uçlarının içe dönük olması, normal kabul edilse de kadınların sadece yüzde 20’lik bir bölümünde görülüyor.

İnanması zor gelebilir ama bazı kadınların üçüncü bir göğsü daha olabiliyor.

Çoğu zaman varlığı bilinmeyen ve koltuk altına yakın bir yerde bulunan bu gelişmemiş göğüs, ancak hamilelik döneminde büyüdüğü zaman fark ediliyor.

32541.jpg

Göğüsler de tıpkı penis gibi uyarıldıkları zaman büyüyor; yani erekte oluyorlar. Uyarılan göğüs ucu 1.2 santim kadar uzuyor.

13811.jpg

Göğüs uçlarının etrafındaki minik kabarcıklar ise, ‘Montgomery Bezleri’ diye adlandırılan küçük salgı bezleri…

33274.jpg

Siz koşarken göğüsleriniz, yaklaşık 20 santimetre yukarıya çıkıyor, iniyor ve bu sırada 8 rakamına benzeyen bir hat çiziyor.

28168.jpg

Ağır çekimde tekrar tekrar izlenen kayıtlara göre, bu hat şöyle bir orana sahip oluyor: Yüzde 50 yukarı-aşağı, yüzde 22 sağa-sola, yüzde 27 içe-dışa.

28166.jpg

Göğüs gibi kadınların bir diğer özel bölgesi vajina!

Vajina hakkında bilmediklerinizi görmek için tıklayın!

33086.jpg