Genital bölge nasıl beyazlatılır? Genital bölge beyazlatma yöntemleri nelerdir?
Sağlık Yazıları

Genital bölge nasıl beyazlatılır? Genital bölge beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Eğer koyu renk bir tene sahipseniz genital bölgenizinde koyu olması sizi rahatsız etmeyebilir ama açık bir ten rengine sahipseniz genital bölgenizin koyu renk olması sizi rahatsız edecektir, böyle durumlarda uzmanlardan yardım almak istemezseniz evde kolayca hazırlayacabileceğiniz bu yöntem ile düzenli kullanım halinde genital bölgenizin rengi açılacaktır. 

VAJİNA BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Limon masajı

Birkaç damla limon ile sadece kararma olan bölgeye birkaç dakika masaj yapın. Limon kuruduktan sonra banyoda bu bölgeyi sadece suyla yıkayın. Temiz bezle silmeniz yeterli olmayabilir. Bu işlemi iki ya da üç günde bir düzenli olarak uyguladığınızda kararmanın azaldığını göreceksiniz. Ancak bu bölgede tahriş veya yara varsa, canınızı yakacağı ve durumu daha kötü hale getireceği için limon masajını erteleyin.

Zeytinyağı masajı

Birkaç damla zeytinyağı ile her gün yapacağınız iki dakikalık masaj, kararmaları zamanla hafifletir. Zeytinyağı cildi beslediği için bu bölgeyi sadece kağıt peçete ile silmeniz yeterli olur.

Elma suyu masajı

Yarım elmayı rendeleyip suyunu bir tabağa alın. Elma suyu ile kararma olan bölgeye masaj yapın. Kuruduktan sonra banyoda sadece bu bölgeyi duru suyla yıkayın. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu yöntemde taze elma suyu kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Siyah üzüm masajı

Bir siyah üzüm tanesini ortadan ikiye bölün ve kararma meydana gelen bölgeye sürün. Kuruduktan sonra temiz suyla banyoda yıkayın. Güneş lekelerini geçirme yeteneğine sahip siyah üzüm genital bölge kararmasını da kısa sürede geçirir. İki ya da üç günde bir uygulamanız yeterlidir.