Genel Sağlık

Genç görünmek için ‘dik’leşin!

.

.jpg

Dik durmanın hem görünüm açısından daha seksi, hem de daha ağır başlı yaptığını biliyorsunuz. Peki gençleştiğinizi ve sağlığınız açısından size çok yaradığını biliyor musunuz?

20957.jpg

Dik durmaya alışın

Küçük değişimler büyük sonuçlar

”Dik bir duruş, anında birkaç yaş daha genç görünmenizi sağlar” diyen Özel Spor Eğitmeni Kathryn Freeland, ayrıca bu duruşun sizi daha uzun boylu göstereceğini de belirtiyor. Dik durmak için en ideal egzersiz ağırlık ile kürek çekmek. Bunun yanı sıra yürürken başınızı bir ipin ucundaymış gibi hissederseniz daha dik yürüyebilirsiniz.

20958.jpg

Her şeye değer

Eğer çok yoğunsanız ve sadece bir egzersize zaman ayırabiliyosanuz kalp atışlarınızı hızlandıracak olanı seçin. ‘The Ultimate New York Body Plan’ adlı kitabın yazarı ve spor uzmanı David Kirsch “Düzenli kardiyo egzersizleri sağlıklı bir kalbe sahip olmanıza, yağ ve kalori yakmanıza, sağlıklı, genç bir tene sahip olmanıza yardımcı olur” diyor.

20959.jpg

Üç basit strateji

“Hafif aerobik hareketleri cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumasına yardımcı olan kolajenlerin üretimini hızlandırıyor” diye belirtiyor.Kilonuza ve boyunuza aynı oranda etki eden ağırlık çalışmaları, hem kemik yoğunluğunuzu arttırıyor, hem de osteoporoz riskinizi en az seviyeye indiriyor.Her gece en az yedi saat uyuyun. Uykunuzu aldığınızda vücudunuz daha hızlı kalori yakıyor ve siz daha kısa sürede zayıflıyorsunuz.    


Matt Roberts, “yüksek miktarda alkol aldıysanız, bunun yaptığınız spor egzersizlerine hiçbir katkısı olmaz” diyor ve ekliyor. “Haftada sekiz birimden fazla alkol tüketmemeye özen göstermelisiniz. Yüksek miktarda alkol alındığında, bu fiziksel performansımızı etkiler ve ruhsal açıdan da daha pasifize olmaya itiliriz. Bu yüzden özellikle diyet yaparken alkollü içeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.”

20960.jpg

Bunları yapmalısınız!

– Sabahları hem kilo aldırmayan hem de enerji veren bir kase yulaf tüketin” Matt Roberts.

– ”Koşmak yerine kan dolaşımınızı hızlandırmak ve vücuttaki yağları yakmak için hızlı yürüyüşleri tercih edin. Yürürken vücudunuz, koşarken olduğu kadar yorulmuyor, strese girmiyor ve eklemlerinizde ağrılar meydana gelmiyor” Matt Roberts.
 

20961.jpg