Genel Sağlık

Gardırobun olmazsa olmaz süper 5’lisi

.jpg

Aramızda yabacı yok, itiraf edelim! Gardırobun önünde -tıpkı buzdolabının önünde olduğu gibi- dakikalarca seçim yapmaya çalışıyoruz. Sanki oradaki kıyafetler bizim değilmiş gibi hiçbir şeyi beğenemiyoruz.

Çünkü seçimlerimizi yanlış yapıyoruz!

Sadece 5 temel parçayla hem iş, hem günlük, hem de sokak tarzınızı oluşturabilirsiniz. Sade bir tişörte hayat katabilir, sadece bir gömlekle kokteyl şıklığına bürünebilirsiniz.

Nasıl mı?

18437.jpg

Camel rengi bir blazer

Bu şıklığı uzun uzun tarif etmeye gerek var mı? Her saç rengine çok yakışan camel, asil ve zarif duruşuyla kolaylıkla tercih edebileceğiniz bir renk… İster bir jean pantolonla, ister taytla, ister etekle deneyin. Her birinde bambaşka bir kadın olduğunuzu hissedeceksiniz.

23695.jpg

Sade kırmızı elbise

Dekolte modası rafa alınmışken bu elbiselerin tadını çıkaralım! Kemerle, aksesuar yakalarla, bolerolarla da süsleyebileceğiniz kırmızı eteklerin nerede, nasıl giyeceğinizi belirleyen tek fark bir çift topuklu ayakkabıdır. Geceye de hazırlanabilirsiniz, ofise de!

23696.jpg

Klasik kumaş etek

Vücut tipinize uygun bir kesimde mutlaka kumaş eteğiniz olsun. Renk konusunda bu sene sınır yok, fakat daha geniş kullanım alanı için Alexa Chung ve mila Kunis gibi klasik renkleri tercih edebilirsiniz. Sezon trendlerinden bol desenli bluzlarınızı bu sade etekle anında mükemmelleştirebilirsiniz.

23697.jpg

Dökümlü beyaz gömlek

Beyaz gömleksiz asla olmaz!

Zarafete giden daha kestirme bir yol tanımıyoruz. Etek, pantolon, tayt ya da şort… Hepsi beyaz gömleğin şıklığını tamamlamak için var. Bu sezon metalik renkli parçalarla kombinasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Retro akımı takip ediyorsanız yaka kurdelelerini deneyin.

23698.jpg

Saks mavisi skinny pantolon

Biz bu pantolonların kan kırmızı olanlarına da bayılıyoruz, fakat saks mavisinin mükemmel kullanım alanına sahip olduğu yadsınamaz. Çok basit bir tişörtü bile aniden ‘lüks’ görünümüne büründüren bu pantolonlardan hala almadınız mı?

Eğer çok geniş basenleriniz varsa kalçalarınızı kapatan üstlerle deneyebilirsiniz. Yüksek bel olanlarla old-school akımıyla dönen kesik tişörtleri giyebilirsiniz.

23699.jpg