Genel Sağlık

Evliliğin 9 boyutlu hali

.

.jpg

Beşik kertme

Birbirini çok seven eş-dost, komşu veya yakınlar, çocukları henüz beşikteyken, beşiklerine birer kertme (işaret) vurarak kız ve oğlanın haberi olmadan nişanı gerçekleştirirler.

Beşik kertmesi olanlar, 30’lu yaşlara gelmiş ve ufukta evlilik gözükmüyorsa, hazır da olan kertmelerini eş olarak seçebilirler.

‘Evde kalma’ korkusunu rahatlatan diğer bir nedendir, beşik kertmeniz varsa asla evde kalmazsınız!

4319.jpg

Görücü usulü evlilik

”Bu devirde görücü usulü evlilik mi olur?” diyenler, yaşaları 30’u geçmeye başladığında, tanıdıklarını iyi biri için devreye sokar.

Yıllarca beraber yaşayıp, evlenen, sonra ayrılan; görücü usülü evlenip, sonradan aşık olan çok kişi var.

4320.jpg

Başlık parası

Biz, hiç birimiz satılık değiliz. Başlık parasına bu gözle bakıldığında öyle anlaşılıyor ama evleneceğimiz kişi bize ev, araba alınca da evlenmemizin karşılığında bunları yapmış olmuyor mu?

4324.jpg

Kuma

Evliliğin üzerinden zaman geçtikten sonra, beyler sıkılıyor ve gözleri başka kadınlara kayabiliyor.

Bir evin içinde iki kadın nasıl anlaşır, tavalar havada uçar mı bilinmez ama dost olan hiç görülmüş müdür?

Bu durumda kalmasın hiç bir hemcinsimiz dileğinde bulunuyoruz.

4328.jpg

İç güvey

Damadın, gelinin anne-babasının evine sığınma ve ordan geçinme durumudur. Gelin ve annesi bu durumdan hoşnut olsada, Kayınpeder bu durumdan pek hoşnut değildir. Zavallı damat kaynananın her dediğini yapmaya çalışır.

Bu durumun sefasını sürün kızlar! Aiileninizin yanında sizi hiç kıramayacaktır.

4329.jpg

Oldu bitti evlilik

Gerdek gününü bekleyememiş ve evlilik öncesi çocuk sahibi olan çift, ilk başta aileler tarafından dışlansada, daha sonra yıllar geçer, torun büyür, sorun çözülür.

Ama yine de siz siz olun sabredin, herkesi mutlu edin.

4330.jpg

Kız kaçırma

Ailelerin evliliğe kesin karşı çıkması durumunda kız kaçırma olayı gündeme gelir. Bu durum, sosyo-ekonomik ve diğer sebeplerle en çok kız tarafının engellemesi ile ortaya çıkar.

Çiftler, ilk zamanlar pembe hayaller içinde olsada, sonuç eve dönüştür.

4333.jpg

Metres edinme

Her türlü bakım ve masrafı üstlenilen, başka bir evde ikame ettirilen ikinci bir kadınla sürdürülen gayr-i meşru ilişkidir.

Aman dikkat!

Formunuza özen gösterin, eşinizin sizi arzulamasını sağlayın ve hep bakımlı olup, başkasına bakmasına olanak sağlamayın.

4334.jpg

Son trend televizyon evliliği

Son zamanlarda evliliğe aday insanlar bazı televizyon kanallarında görücüye çıkıp program esnasında tanışarak da evlenebiliyorlar.

4335.jpg