Ev yapımı saç bakım spreyleri
Genel Sağlık

Ev yapımı saç bakım spreyleri

Saçlarınız için doğadan gelen özel spreyler!

Biberiye yağı

Biberiye bitkisinin saçlara faydası çok fazladır. Küçük bir tencere içerisine su doldurun ve kaynatın daha sonra 5 yemek kaşığı biberiye ekleyin ve 10 dakika kadar daha kaynatın. Soğuyuncaya kadar tencereyi kenarda bekletin. Bu karışımı bir sprey şişesine boşaltın. Banyodan sonra ıslak saçlarınıza bu doğal saç spreyini 3-4 kez uygulayın. Bu karışım saçlarınızın canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

23719.jpg

Raflardaki çok pahalı bakım ürünlerinde de bu doğal malzemeler varsa, neden evde yapmayalım?

Saçlarınızın yeniden canlanması, renginin parlaması, daha kolay uzaması ve dökülmesinin azaltılması için sağlığı spreyleyin!

23714.jpg

Lavanta ve portakal spreyi

Parlak ve hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız; bir tencere kaynar suyun içerisine bir adet portakalı küçük parçalar halinde doğrayın. 3-4 dakika kadar ateşte tutun. Daha sonra suyunu süzün. Çeyrek fincan portakal suyu için 7 damla lavanta yağı damlatın. Daha sonra bir sprey şişesinin içine bu karışımı dökün ve saç spreyi olarak kullanın.

23715.jpg

Hindistan cevizi yağı spreyi

Hindistan cevizi yağı içinde birçok vitamin bulundurur. Bir sprey şişesine su ile birlikte yarım fincan hindistan cevizi yağı dökün ve saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmadan önce bu sprey ile saçlarınızı nemlendirin saçlarınızı öyle kurutun. Bu saçlarınızın ışıldayarak canlı kalmasını ve parlamasını sağlamaktadır.

23716.jpg

Limon suyu spreyi

Limon suyu, rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisiyle bilinir. Bir orta boy limonu dilimleyin. Dilimlenmiş limonları ufak bir tencereye kaynar suyun içine yerleştirin. 1 saat kaynar suyun içinde bekletin. Daha sonra suyu süzün ve soğumaya bırakın. Bir sprey şişesine dökerek saçlarınızda kullanın. Saçlarınızı ilk günkü gibi canlandıracak.

23717.jpg

Deniz tuzu ve lavanta spreyi

Bir kase su içerisine 2 yemek kaşığı deniz tuzu, 5 damla lavanta yağı 1 bardak saf su ile karıştırın. Bir şişeye koyun ve çalkalayın. Saçlarınıza bunu sprey ile uygulayın. Saçlarınızdaki yenilenmeye inanamayacaksınız.

23718.jpg