Genel Sağlık

Ev üretimi güneş kremi tarifleri burada!

.jpg

Güneş’in hasarlı tesirlerinden korunmanız bir koşul, fakat bunun için çok gider yapmanız koşul değil! Özellikle her güneş kreminde kullanılan kakao yağı ve havucu kullanarak kendi ellerinizle hoşluğunuzu koruyabilirsiniz.

28250.jpg

El üretimi güneş kremi tariflerimize başlıyoruz!

Kakao, fındık ve badem yağları ile kremimize yumuşak bir kıvam vermesi için gliserin kullanacağız.

Yağlardanı birer tatlı kaşığı olacak biçimde azıcık gliserinle karıştırıyoruz. Karışım yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar gliserin ilave etmeye devam ediyoruz. Kremi, ağzı kapalı bir kapta ve güneş görmeyen serin bir yerde gizlemeye özen gösterin. Hazırlamış olduğunuz kremi güneşe çıkmadan yarım saat evvel bedeninize uygulayabilirsiniz. Böylece güneşin hasarlı tesirlerini sizden kaçacak!

14916.jpg

Kakao yağı, fındık yağı, havuç yağı, gliserin yağı, badem yağı ve ozon yağımız hazırsa değişik tarifimize geçiyoruz!

Derin bir kap içine tüm yağlardan birer tatlı kaşığı koyuyoruz. Ozon yağının iki kaşık olmasına dikkat ediyoruz. Şayet yoğun bronzluk istiyorsanız havuç yağını da iki tatlı kaşığı kullanabilirsiniz. Tüm bu yağları kullanışlı bir sprey kolisine koyarak gönül rahatlığıyla plajlara koşabilirsiniz.

14020.jpg

Evinizde havuç, karanfil, susam ve zeytin yağı varsa tarifimize başlayalım.

İki adet havucu rendeliyoruz. Havuçların üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ve susam yağı döküyoruz. Kremimizin hoş kokması için de içine karanfil ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı bir kavanoza ya da boş bir sprey kolisine koyuyoruz. İşte bu kadar!

23032.jpg

Güneş kreminizin gözetici tesirini arttırmak isteyenler için de bir tarfimiz var.

Üç soğan kabuğunu bir su kadehi suyun içinde kaynatıyoruz. Daha sonra suyunu iyive süzüp ayrı bir kaba alıyoruz. Bu suyun içerisine iki tatlı kaşığı badem yağı, susam yağı, kako ve bir tatlı kaşığı havuç yağı ilave ediyoruz. İşte kremimiz hazır!

25955.jpg

Ahmet Maranki de natürel güneş gözetmesinin yöntemini veriyor.

40 gözetmeli güneş kreminiz için öncelikle bu malzemelere gereksiniminiz var

20 gram zeytinyağı, 10 gram havuç yağı, 10 gram kakao yağı, 10 gram susam yağı, 10 gram badem yağı, 10 gram ceviz yağı, 10 gram kayısı yağı, 10 gram keten tohumu yağı, 20 gram fındık yağı.

Bu malzemeler karıştırıyoruz ve güneşe çıkmadan 20 dakika evvel pak cilde uyguluyoruz. Şayet natürel güneş kreminizi yazın uygulayacaksanız iki saatte bir yenilemeniz yeterli.

23036.jpg