En kolay ve en çok zayıflatan egzersizler nelerdir?
Sağlık Yazıları

En kolay ve en çok zayıflatan egzersizler nelerdir?

Aşırılıklardan bir an evvel kurtulmak eminiz ki her kadının hayali! Sizler için en kolay ve en kısa müddette netice alabileceğiniz egzersizleri sıraladık.

En kısa müddette netice alabileceğiniz egzersizlerden biride ip sıçramak. P atlarken hem bacakları çalıştırıyor hem de eklemlerinizin kuvvetlenmesini sağlıyor. Kısa müddette aşırılıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız ip sıçramaktan başlayabilirsiniz.

1512391702-2p6H.jpg

Günlük yaşamınızda bel sızıları sürüklüyorsanız ağırlık çalışmak belkide en gevşetici egzersizdir. Yakalayacak yerleri olan ağırlık topları ile alt yukarıya yarım kaldırma operasyonu ile hem squat yapmış olacaksınız hemde bel sızılarınızdan ve aşırılıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

1512391598-rfzr.jpg

En tesirli ve gözle görülür bir netice elde edebileceğiniz egzersizlerden birde yürüyüştür. Hem aklınızı günlük hayatınızdaki bitkinliği atabileceğiniz hemde aşırılıklarınızdan kurtulabileceğiniz bu tesirli egzersizi günlük hayatınızda bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

1512391600-Qd2C.jpg

Son yarıyılların en popüler egzersizlerinden biride squat. Squat en fazla zayıflatan ve bacak, poponuzun biçim almasınızı en kısa müddette takviye edecek egzersizlerin başında gelmektedir. Ellerinizi ensenizde birleştirerek veya karşı tarafa doğru uzatarak dizlerinizle 90 derecelik açı ile çömelip kalkın bunu 15 kere 3 set oluşturacak biçimde yaparsanız en kısa müddette gözle görülür bir netice elde edebilirsiniz.

1512391601-01dT.jpg

En kolay ve en daha önceki egzersiz usulü olan mekik sürüklemek karın adalelerinizdeki yağlardan kısa müddette kurtulmanıza takviyeci olur. Ayklarınızı omuz aralığında açıp yatın ve usulca öne doğru öne kalkın. Bu egzersizi yaparken ayaklarınızı olabildiğince havaya kaldırmamaya çalışın ve 15 kere 3 set halinde kumpaslı bir biçimde yapın.

1512391602-GT2J.jpg

Kilo vermek için egzersizler arasında bir öbür tesirli spor ise yüzmektir. Yüzmek tam bedeni çalıştırıyor. Aynı zamanda dik durmanızı da sağlıyor. Yüzmek için gebelerden tutun minik çocuklar için dahi herkese önerilen sporlardan biridir.

1512391648-Iwdx.jpg