El gençleştirme uygulaması nasıl yapılır, kimlere yapılır?
Sağlık Yazıları

El gençleştirme uygulaması nasıl yapılır, kimlere yapılır?

Yaş problemlerinizden kurtulmak istiyorsanız ”El gençleştirme harekâtı” ile yaşınızı el vermekten kurutlabilirsiniz. Bugün sizler için hoşluk kategorilerinden el gençleştirme harekâtı nedir, kimlere yapılır? gibi suallerin yanıtlarını sizler için derledik. Sizde sizi ele veren yaşınızı bu operasyon ile hipotezleri dahi silebilirsiniz!

EL GENÇLEŞTİRME HAREKÂTI NEDİR?

Bu operasyonda emel el sırtındaki dokuda eksilmiş olan cilt altı dokusunu yerine koymak ve incelmiş katmanı, cildin eksilmiş niteliğini yenilemektir. Cilt altı doyuya kök hücre enjeksiyonları ile dolgunlaştırılır. Cildin yenilenmesini ise PRP ve saf hyaluronik asit ile uygulanmaktadır.

BU OPERASYON KİMLERE YAPILIR?

Genellikle bu işlen ihtiyarlama bulguları gösteren ve bu gidişattan rahatsızlık dinleyen şahıslara yapılmaktadır. Yaşın ilerlemesinin yanında;

Cilt dokusu kaybı yaşayanlarda, ciltte incelmelerin olması ve eskimelerin olması gidişatında, güneş kiri veya muhtelif nedenler neticesinde ciltte oluşan pislenmelere karşı ve bu gidişatlardan rahatsızlık dinleyen şahıslara yapılmaktadır.

EL GENÇLEŞTİRME HAREKÂTI NASIL YAPILIR?

Yağ enjeksiyonları: Bedenden alınan yağ dokusu muhakkak operasyonlardan geçirilip yoğunlaştırılır ve el sırtına verilir. Verilen yağ dokusu ile yumuşak doku kaybı onarılırken, yoğunlaştırılmış yağ dokusunun içerisinde bulunan kök hücreler dokuların kendini onarmasını ve yenilemesini sağlar.

-Dolgu uygulamaları: Yağ enjeksiyonu yerine daha kolay bir operasyon olan dolgu uygulaması seçim edilebilir. Hyaluronik asit uygulamaları büro civarında yapılır ve bir seneden uzun vakit kalıcılığı vardır.

-Teni ıslatma operasyonları: Zaman içerisinde incelen ve kuruyan teni içten ıslatmak ve kuvvetlendirmek için saf hyaluronik asit enjeksiyonları Hydrate yapılır. İkişer hafta arayla 4 kere yapılan bu uygulamaların senede bir kere yinelenmesi ellerin gençliğini gözetmesi açısından ehemmiyetlidir.

-PRP uygulamaları: Hastanın kendisinden alınan kan içerisinden sihrime etmenleri çıkartılıp saflaştırılır ve ten altına enjekte edilir. Bu operasyon dokuların kendisini yenilemesini sağlar. PRP uygulamaları tek başına yapılabileceği gibi, yağ ve hyluronik asit uygulamaları ile beraber de kullanılabilir.

-Mikro-abrazyon: Yüksek devirle dönen özel uçlar dayanağı ile el sırtındaki kirler giderilir. Fazla sızılı olmayan bu operasyon büro koşullarında uyuşturucu kremler kullanılarak gerçekleştirilir.
Kimyasal cetme: El sırtı seyreltik asitlerle atanarak kirler ile ince buruşukluklar giderilir.