Ekmek kilo aldırıyor mu? Yağlı gıda tüketimini nasıl değiştirilir?
Sağlık Yazıları

Ekmek kilo aldırıyor mu? Yağlı gıda tüketimini nasıl değiştirilir?

Günlük yaşamınızda tükettiğiniz gıdalar yaşamınızı oldukça güçlü bir şekilde etkilemektedir. Bu durumda daha sağlıklı bir yaşam işin beslenmeyi dengelemek için her ne kadar ekmek vazgeçilmezimiz olsa bie bunun önüne geçemiyorsanız gün içerisinde 6 dilime sonrada 5 dilime düşürerek zamanla azaltmalısınız. Her ne kadar ekmek tüketiminin oranına göre sağlığı tehlike etsede ekmeği hayatımızdan çıkarmamalıyız. 

Ne yapmalıyız?

Yaşantınızda günde 1-2 dilim ekmeye yer verin fakat bu sınırlamayı aşmamalısınız. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta yağlı besinler!

Baş belası yağlı besinlere dikkat!

Yağlı besinlere eğilimimiz her ne kadar çok fazla olsa bile yağlı gıdalar hem cilde hemde kilo problemlerine neden olmaktadır. Bu durumda cildinizde çıkan sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız ilk olarak yağlı gıdalara artık bir son vermelisiniz. Aynı şekilde kilosunu problem yapanlar yağlı besinlerden kesinlikle uzak durmalılar. Yağlı besinlerden cips, patates kızartması uzak durulması gereken altı kırmızı çizgili besinlerdir! Yemek yaparken de aynı şekilde yağı azaltmalısınız. Eğerki önünüze yağlı sulu bir yemek geldiyse yemeğin suyunu çok az tüketmeye özen göstermelisiniz.

yağlı ve ekmek tüketimi nasıl olmalıdır