Ebru'nun Survivor'daki hoşluk gizemi!
Genel Sağlık

Ebru’nun Survivor’daki hoşluk gizemi!

Survivor Adası’nda hoşluğuyla rakiplerine fark atan Ebru Destan’ın suratındaki bakımlı görüntüsünün gizemi ortaya çıktı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler müsabakası büyük bir kitle tarafından merakla izlenirken en çok da ünlü kadınların hoşluğu konuşuluyor. Özellikle Ebru Destan’ın zorlu isme koşullarındaki hoşluğu herkesi donakaltsa da işin gizemi kalıcı makyajda…

Yarışma için adaya gitmeden evvel kalıcı makyaj yaptırdığı konuşulan Ebru şimdilerde hoşluğuyla göz dolduruyor, rakibi olan kadınlara taş çıkartıyor. Peki nedir bu kalıcı makyaj, nasıl uygulanır ve kaç liraya mülk olur? Tüm bu sualleri Dr. Murat Topoğlu Kliniği’nden Uzman Estetisyen Burcu Gül’e yönelttik, işte merak ettikleriniz;Hangi bölgelere uygulanır?

Majör uygulama alanları; kaş, göz ve dudaktır.
Ayrıca bazı hastalıklar neticeyi kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş şahıslarda bu alanlar natürele benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. meme operasyonları neticeyi göğüs ucu oluşturulmasında, tendeki renk değişikliklerinin giderilmesinde, bazı kirlerin tenin sıradan rengine dönüştürülmesinde, suni ben ve eşi arzları karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.

Cildin içine pigment uygulamasından sonra cildin iyileşme evresinde pigment cildin içinde kalır ve üzerini cilt örter. Rengin görünmemesini sağlayan cildin transparanlığıdır. Üzeri cilt ile kaplanan pigment ve yapılan renkten daha sarih bir renk alır. Buda kalıcı makyajın daha natürel görünmesini sağlar. Kalıcı makyajla hem makyajlı kadar bakımlı hemde natürel görünüme sahip olursunuz.

UYGULAMA EVVELİNDE YAPILAN HAREKÂT

Kalıcı makyaj evvelinde, duyarlılığı en az seviyeye indirmek emeliyle harekât yapılacak bölgeye yerel anestezik bir krem takviyeyi ile 15-20 dakika anestezi sağlandıktan sonra özel kalıcı makyaj makinesiyle uygulanır. Bu harekât da pigment maddeleri ile sterilize tek kullanımlık iğneler takviyeyi ile cildin alt katmanlarına yerleştirilir.

HAREKÂT SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Kalıcı makyaj yapılan yerlere bir vakit su temas ettirilmemelidir. İki hafta kadar sauna, deniz, havuz, solaryum, güneş, hamam gibi civarlardan uzak durulmalıdır. Bakteriyel enfeksiyon açısından önemlidir.

KALICI MAKYAJ KAÇ LİRAYA MÜLK OLUR?

Gözün alt ve üst kapağına uygulanacak Eye-liner konturu; 400-600 TL
Kaşların şekillendirilmesi için yapılacak kontur; 500-600 TL
Dudakları barizleştirmek için kontur; 500-700 TL

AĞLAMAKLI VE BİTKİN SURAT İFADESİNDEN KURTULUN

Kaş konturu; Tamamen hijyenik koşullarda yapılan yüzde 100 nebatsal olan ve 3 sene gibi uzun bir vakit kullanılabilen bir işlemdir.

Örneğin; sarışın ve beyaz derili insanlarda kirpikler ve kaşlar pek aşikar değildir ve surata soluk bir ifade katar. Bu vaziyeti ortadan kaldırmak ve ifadeleri barizleştirmek emeliyle yapılan kalıcı makyaj şahsa en büyük rahatlık sağlamaktadır.

DUDAKLAR HER ZAMAN DUDAK BOYASILI GİBİ!

Dudak konturu;
Asİmetrİk dudakları veya ince dudaklarından davacı olan şahıslarda dudakların etrafına yapılacak, ince bir kontur; dudakları daha dolgun gösterir, hatları apaçıklaştırır ve etrafındaki buruşuklukları kamufle eder. Kalıcı makyajla bu mesele üç sene gibi uzun bir vakit süresince ortadan kaldırılmaktadır. Dudak konturu uygulamasında ehemmiyetli olan şahsın dudak boyası kullanmadığı zamanlarda da dudaklarının natürel görünmesidir. Makyaj yapmadan dolgun dudaklara kavuşmak için, kalıcı makyaj uygulamalarını sınamalısınız. Kalıcı makyaj son derece natürel bir görünümle yüzdeki kontrastları çoğaldırır, hatlarını apaçıklaştırır, bazı hataları giderir. Yevmiye hayatta ve her anınızda bakımlı olmanın özelliğini keşfedeceksiniz. Kalıcı makyaj gözlere, kaşlara dudaklara uygulandığında onları apaçıklaştırır.

BAKIŞLARA DERİNLİK KAZANDIRIR

Göze Eye-liner uygulaması;
Cılız kirpikleri olan, gözleri barizleştirmek için uygulanan eye-liner üst ve alt göz kapaklarında kirpik diplerine uygulanır.

Uzak Doğu’da başlı başına bir kültür olan bu metodun orijini çok uzun senelere katlanmaktadır. Geçmişi 500 seneyi aşan bu usule Kaptan Cook, coğrafi bulgularında tesadüfmüş ve 1774 senesinde Avrupa’ya taşımıştır. O zamandan bugüne kadar geniş kitleler tarafından kabul görmüş, incelenmiş ve yeni usuller geliştirilerek zenginleştirilmiştir.

.