Genel Sağlık

Düz bir karın için 6 altın kural!

.jpg

Birçoğumuzun hayali olan dümdüz bir karın, aslında hiç de ulaşılmaz değil. Tek yapmamız gereken biraz efor sarf etmek.

Beslenme alışkanlığında bazı değişiklikler yaparak ve bir takım egzersizlere yer vererek hayalimize kavuşmamız mümkün!

Bunun için, ünlülerin beslenme koçu Valérie Orsoni size altın değerinde öğütler sunuyor.

36640.jpg

Elma, enginar, kuru erik gibi yiyecekler sindirimi kolaylaştırıyor ve vücudun atıklardan arınmasını sağlıyor. Aynı zamanda lif zengini yiyecekler ve badem, fındık gibi protein içeren kuruyemişler bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, hayvansal yağlardan, kızartmalardan ve beyaz ekmek gibi işlenmiş ürünlerden kaçınmak gerekiyor.

Detoks etkili yiyecekleri ve faydalarını görmek için tıklayın!

14382.jpg

Doğru nefes almak hazmı kolaylaştırıyor, stresi uzaklaştırıyor ve karın kaslarının güçlenmesine yardımcı oluyor.

Yoga, nefes alışlarınızı düzene sokmanızı sağlıyor. 2-3 dakikalık nefes egzersizleri bir süre sonra farkı hissetmenizi sağlayacak.

18128.jpg

Spor, kalori yaktırdığı gibi şişkinliğinde yok olmasını sağlıyor. Yağlardan kurtulmak için her gün mutlaka en az yarım saat spor yapmak gerekiyor. Yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi kardiyo egzersizleri tercih etmek avantaj sağlıyor.

26469.jpg

Su içmek kilo vermeye yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda toksinlerden arındırıyor ve lenf sistemine fayda sağlıyor. Suyla birlikte yeşil çay da yağlardan kurtulmak için önemli yer tutuyor.

Unutmamanız gerekir ki, alkol yağların karın bölgesinde toplanmasına, gazlı içeceklerse karnınızın şişmesine neden oluyor.

30055.jpg

Pilateste V pozisyonu, evinizde kolayca yapabileceğiniz ve karın bölgeniz için etkili bir egzersiz! Fotoğrafta gördüğünüz gibi gövdenizle bacaklarınız arasında V açısı yaratın. Karın kaslarınızı iyice sıkın ve dayanabildiğiniz kadar dayanın. Ardından yavaşça bırakın. Pozisyonu 3 kez tekrarlayın.

36636.jpg

Kolay gibi görünmesi sizi yanıltmasın, aslında son derece sabır gerektiren ama bir o kadar etkili bir egzersiz. Karın ve yan bölgeye yerleşmiş yağlardan kurtulmak ve belinizi inceltmek için bire bir. Üstelik yaparken eğleneceksiniz de!

36637.jpg

35807.jpg