Düğününden 1 yıl sonra fotoğraflara bakarken gördü sonrası dehşet!
Sağlık Yazıları

Düğününden 1 yıl sonra fotoğraflara bakarken gördü sonrası dehşet!

Avustralyalı Deborah Crofts düğününden 1 yıl sonra hayatının en güzel anılarına bakarken gözüne bir şey ilişti. Gördüğü şey sonrası endişelenen genç kadın doktora gidince acı gerçekle yüzleşti.

Ancak şu anda kanserden arındırılmış durumda ve cildi güneşten korumak konusunda herkesi uyarmak için sosyal medyadan kampanyalar yürütüyor.

44497_8.jpg

Derken gözüne dekoltesinde çıkan bir sivilce takıldı. Düğün günü istenen en son şey bir sivilce diye düşündü genç kadın ancak çok da önemsemedi ve güzel gününü bir sivilceye takılıp mahvetmek istemedi.

44497_1.jpg

Düğün günü her şey harikaydı. Çift neşeli kutlamaların ardından balayına gitti ve genç gelin sivilcesini unuttu. Ta ki evliliğinin birinci yılında anılarını hatırlamak için albümleri açıncaya kadar.

44497_2.jpg

Gelin o gün çekilen fotoğraftaki sivilcesini yeniden görünce göğsüne baktı. Sivilce üzerinden 1 yıl geçmesine karşın halen yerinde duruyordu. Üstelik daha sert ve büyük bir şekilde.

44497_3.jpg

Durumdan endişelenen kadın soluğu doktorda aldı. Ardından da korktuğu haberi. Crofts’ın göğsündeki sivilcenin aslında bazal hücreli karsinom, yani bir tür yaygın deri kanseri olduğunu öğrendi.

44497_4.jpg

O an hissettiklerini genç kadın şöyle anlattı: Tanı konduğumda şok oldum ve çok korkmuştum.

44497_5.jpg

Tedavi sürecinde Crofts’un göğsündeki sivilce yaygın bir yaraya dönüştü. Kanseri tedavi sonrası bastılan genç kadın için ne yazık ki her şey bitmiş değildi.

44497_6.jpg

Crofts 41 yaşına geldiğinde yani düğün tarihinden tam dokuz yıl sonra kanseri iki kez geri döndü.

44497_7.jpg