Doğum hakimiyet hapını kimler kullanamaz?
Sağlık Yazıları

Doğum hakimiyet hapını kimler kullanamaz?

Cinselliği en üst noktada yaşamak istiyor olabilirsiniz fakat bunun neticesinde istenmeyen hamilelik tehlikesini ortadan kaldırmak için korunmanız koşul! Korunmanın muhtelif yolları var fakat en yayın olanı ‘Doğum hakimiyet hapı’ ile istenmeyen hamilelik tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda cinsellik dışında bir çok sağlık problemleri olan rahatsızlıkların rehabilitasyonunda da kullanılan bu hapın  her ilaçta dikkat edilmesi gereken kaideleri olması gibi doğum hakimiyet hapının da dikkat edilmesi gereken ve doğum hakimiyet hapını netlikle kullanmaması gereken şahıslar vardır;

Kimler doğum kontrol hapı kullanamaz

İlk olarak yaşı düşünecek olursak genellikle 35 yaş ve üstünde olup aynı zamanda sigara tüketiyorsanızbu hapı kullanmaları mahzurlu olabilir. Fakat 35 yaş hududunu henüz geçmediyseniz ve sigara kullanıyorsanız doğum hakimiyet hapını kullanabilirsiniz.

Kumpaslı olarak hap içme gibi bir alışkanlığı olmayanlar ve unutacak olanlar bu hapı kullanmamalılar. Karaciğerinde rastgele bir meseleyi olanlar ve hipertansiyon, hipertansiyon hastaları doğum hakimiyet hapını netlikle kullanamaz. Kal veya vücüdun muhtelif yerlerinde damar tıkanıklığı olanlar veya geçmiş zamanda damar tıkanıklığı geçirenler yeniden atnı biçimde doğum hakimiyet hapı kullanamaz. Migreni olanlar, kusma ve bulantıyla karmaşık şiddetli baş sızıları olanlar bu haptan uzak  durmalılar.

doğum kontrol hapı