Diş ağrısından kurtulmanın doğal yolları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Diş ağrısından kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Her ne kadar basit gibi görünsede diş sağlığı oldukça önemlidir. Dişte oluşan ‘apse‘ ilerleyen zamanlarda diş çürüklerine ve hatta diş kaynına bile neden olabilmektedir. Biliyorsunuz ki diş sağlığı vücudun birçok işlevini de etkilemektedir. Diş sağlığınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bu durum ilerleyen zamanlarda ağrı ve acılı bir dönem bekliyor demektir. Bu noktada kısa sürede evde elinizin altındaki malzemelerle önlemini alabilmeniz için doğal yöntemlerle diş sağlığınızı tedavi edebilirsiniz.

TUZ- KARABİBER

Özellikle hassas dişlerde en etkili çözüm yöntemi olmaktadır.Yapmanız gereken tek şey tuzu ve karabiberi eşit miktarda bir çay kaşığı bir kaba koyun. Yeterli miktarda macun kıvamını alacak şekilde su ilave edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı dişinizde 15 dk kadar bekletin daha sonra ılık su ile ağzınızı çalkalayın.

ZEYTİNYAĞI-KARANFİL YAĞI

Diş ağrısından kurtulmanın bir diğer yolu ise 1 çorba kaşığı zeytinyağına 4 veya 5 damla karanfil yağı ekleyin. Daha sonra malkzemeleri karıştırın ve pamuğu yağın içerisine batırıp 30 dk kadar pamuğu dişinizde bekletin daha sonra ağzınızı çalkalayın. 

SOĞAN

Bİr parça soğanı kesin. Doğanın içerisindeki yağın diş ağrısını ve apsesini geçirmek için 10 dk kadar soğanı ağrıyan dişinizin üzerinde çiğneyin.