Genel Sağlık

Daha az yemek için 7 öneri!

.jpg

Kilo vermeye karar verdiğinizde daha az yemeği göze almışsınız demektir ancak, bunu aç kalmakla karıştırmamak gerek. Aç kalarak sonuç alsanız bile bu fazla uzun sürmeyecek ve verdiğiniz kiloları geri alacaksınızdır. Bu nedenle porsiyonlarınızı küçülterek daha az yemenize yardımcı olacak ve kilo vermenizde kalıcılık sağlayacak birkaç öneri hazırladık.

32308.jpg

Liste hazırlayın

Haftaya başlamadan önce kendinize hatalık bir yiyecek mönüsü çıkarın ve yemeğe başlamadan önce mönünüzü kontrol edin. Mönünüze sadık kalarak, ön gördüğünüzden fazlasını yemeyeceksiniz.

18804.jpg

Küçük tabakları tercih edin

Daha küçük tabaklarla porsiyonu otomatik olarak azaltabilirsiniz. Özellikle yemek karşısına geldiğinde kendini kontrol etmekte güçlük çekenler için oldukça faydalı bir yöntemdir.

27943.jpg

Yemekten önce su için

Yemeğe başlamadan 15 dakika önce bir bardak su için. Midenizi dolu hissederek daha az yiyebilirsiniz.

30056.jpg

Yemeğe salatayla başlayın

Düşük kalorili yiyecekle midenizi doldurmaya başlarsanız, yüksek kalorili ve daha yağlı olan yiyecekten daha az yemiş olursunuz.

25891.jpg

Acele etmeyin

Ne kadar yavaş yerseniz o kadar hızlı doyarsınız.

29320.jpg

Cebinizde sakız taşıyın

Bazen aç olmasanızda ağzınıza bir şeyler atmak istersiniz. Bu gibi durumlarda sakız mükemmel bir kurtarıcı.

8929.jpg

Yatmadna önce yemeyin

Geceleri metobolizba yavaşladığından ve yiyip yattığınızda harcayamadığınız tüm kaloriler kilo olarak size döneceğinden bundan kesinlikle sakınmalısınız. Diş fırçalamak iştahı kesiyor, yemek yemek yerine dişlerinizi fırçalayıp doğru yatağa geçebilirsiniz.

13661.jpg