Çıplak yoga nedir Instagram'dan yükselen akımın ardındaki felsefe
Sağlık Yazıları

Çıplak yoga nedir Instagram’dan yükselen akımın ardındaki felsefe

Instagram’da nude_yogagirl adıyla 600 binden fazla takipçisi olan Çıplak Yoga Kızı’nın fotoğrafları sosyal medyanın son günlerde en çok konuşulanları arasında.

Ve o arayışında yalnız değil! Çıplak Yoga Kızı, içeriklerini #nygyoga hashtag altında paylaşan bir tutkunu yogis topluluğuna ilham verdi daha iyi bir tabirle yükseltti. Hatta New York’ta çıplak yoga dersi veren bir sınıf bile açtılar.

43507_8.jpg

25 yaşındaki model, sanatçı ve yoga uygulayıcısı tarafından yönetilen @nude_yogagirl hesabı, olumlu takviye veya sadece görsel olarak cazip kaliteli fotoğraf arayan herkese zengin bir ilham kaynağıdır.

43507_1.jpg

Her şey, gizemli Instagrammer, çıplak olarak ince yoga pozları gerçekleştirdiği dramatik siyah-beyaz fotoğrafları paylaşma başladığı 2015’te başladı.

43507_2.jpg

Ünlü yıldızın yükselişi hızlandı – sadece bir ay içinde, 30.000’den fazla takipçiyi buldu ve şimdi hesaba katılan 661 bin hayran kitlesi var.

43507_3.jpg

İnsanlar, insan vücudunu, tüm güzelliklerinde sergileyen ustalıkla aydınlatılmış ve şiirsel görüntüleri hayranlıkla izlemeye başladı.

43507_4.jpg

Hesabının öncülüğünü, insanları çılgınlığı çevreleyen damganın dayatılmasının yanı sıra kendilerini seven ile eğitmektir.

43507_5.jpg

İnsanlara verdiği mesaj net: Kendinize barışmak, vücudunuzu kabul etmek demektir. Ve yapmalısın. Çünkü tam da olduğun gibi güzelsin.

43507_6.jpg

Hesabın sahibi, her zaman çıplak yoga yapmadığını itiraf ediyor. Bununla birlikte, hepsini engellemek onun özgürlük duygusunu teşvik etmesine, günlük dünyanın fıskiyelerini unutmasına ve maneviyata ve bilinçaltına girmesine yardımcı oluyor.

43507_7.jpg